En İyi Ücretsiz İkon Bulma Siteleri

En İyi Ücretsiz İkon Bulma Siteleri

Küçük resim olarak adlandırılan ikonları bilgisayarınıza anında indirebilirsiniz. Bunun için tasarlanmış arama motorları dahi bulunuyor. Grafiker yada webmaster gibi tasarım işiyle uğraşıyorsanız elinizin altında çok geniş bir arşivin olması gerekiyordu. İnternetin çıkması ve yaygınlaşması ile birlikte artık bilgisayarda geniş bir arşiv tutmaya gerek kalmadı. Çünkü bilgisayar üzerinden aradığınız ikonu bulmak çok daha zor. Web sitelerde gelişmiş etiketleme sistemi ve başlıklar sayesinde alakalı ikonları kolaca bulabilirsiniz. İlgili web sitelerini bir inceleyelim…

IconArchive

Ücretsiz simgeler, masaüstü simgeleri, indir simgeleri, sosyal simgeler, manzara simgeleri arama motoru olarak bilinen IconArchive, birçok ikonu flat renkli bir şekilde bulabileceğiniz bir ikon sitesidir. Sitede en az 16×16, en fazla 512×512 boyutunda ICO, PNG, ICNS gibi birçok formatta ikon bulabilirsiniz.

IconArchive Sitesine Buradan Ulaşabilirsiniz
http://www.iconarchive.com

All-free-download

Ücretsiz Vektör grafik sanatı, fotoğraflar, simgeler, web sitesi şablonları, psd grafik, yazı tipi gibi pek çok ikonu ücretsiz sunan sitede arama motoru yer alıyor. aradığınız ikonun ismini yazıp tarama yapmanız yeterlidir.

All-free-download Sitesine Buradan Ulaşabilirsiniz
http://all-free-download.com

FlatIcon

SVG, PSD, PNG, EPS & Icon Font formatlarında binlerce ücretsiz simge bulabileceğiniz bir sitedir. Gelişmiş arama motoru sayesinde anında ikonlara ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken arama bölümünü kullanarak ne istediğinizi yazın, çıkan sonuçlardan beğendiğiniz ikona tıklayın, açılan pencereden dosya formatını ve boyutunu seçin indirme butonuna tıklayın.

FlatIcon Sitesine Buradan Ulaşabilirsiniz
http://www.flaticon.com

Freepik

Ücretsiz vektörler, fotoğraflar ve PSD Dosyaları sunan Freepik sitesine kayıt oldursanız siteden istediğiniz gibi ikon indirebilirsiniz. Hayvanlar, Arka Plan, Afişler, Doğum Günü, İş Öğeleri, Karikatür, Noel Tasarım Öğeleri, Paskalya Grafikleri, Cadılar Bayramı, İnsan İconları, İmajlar, Logo şablonları, Harita, Müzik, Doğa Nesneleri, Süs Şeritleri, Spor, Yaz Şablonları, Dokular, Ulaşım, Sevgililer Günü, Web elemanları, Web şablonları, Düğün Tabelaları ve işaretleri gibi pek çok kategori sunmaktadır.

Freepik Sitesine Buradan Ulaşabilirsiniz
http://www.freepik.com