Facebook Hesabınız Güvende Mi?

Facebook Hesabınız Güvende Mi?

Ülkemizde en fazla üyeye sahip olan sosyal ağ sitesi ark niyetli kişilerinde hedefi haline gelmiş durumda, bunun en büyük nedeni aktif olarak bir çok kişinin hesabını kullanıyor olmasıdır diyebiliriz. Reklam mesajlarından tutunda sizi zararlı web sitelerine yönlendirecek linklere kadar ’ta bir çok yöntem bulunmaktadır. Son zamanlarda yaygınlaşan Clickjacking yani sayfanın herhangi bir yerine yaptığınız tıklama ile siz farkında bile olmadan gizli bir linke tıklamış olursunuz. yabilir yada saldırgan tarafından hazırlanan zararlı kodları işleme sokmuş olabilirsin. Birde Likejacking var buda daha önceden tarayıcınızda hesabınız kayıtlı ise yada giriş yaptıysanız gezdiğiniz bir sayfada otomatik olarak beğenip birde duvarınızda paylaşır.

İşte bu ve benzeri durumlara karşı güvende olup olmadığınızı incelemek için dünyaca ünlü güvenlik firmalarının işe yarar yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi Norton Safe Web ve BitDefender Safego güvenlik hizmetidir. Norton Safe Web bir Web sitesi derecelendirme hizmetidir. Bu hizmet ile sayfanızda bulunan kötü niyetli linkleri tespit edebilirsiniz. Bunun için http://apps.facebook.com/nortonsafeweb adresine gidiniz veya Facebook arama bölümüne Norton Safe Web yazınız. Bu uygulamayı yükleyip çalıştırdığınızda duvarınızdaki tüm bağlantılar taranır ve size bir rapor sunulur.

facebook-guvenlik

BitDefender Safego güvenlik hizmeti de tıpkı Norton Safe Web gibi çalışmaktadır. BitDefender Safego için http://www.facebook.com/bitdefender.safego linkine gidiniz veya Facebook arama bölümüne BitDefender Safego yazınız. Böylece uygulamayı yükleyip sayfanızı taratabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (3 Yorum)

 1. selen dedi ki:

  Norton Safe Web paralımı acaba

 2. arzu dedi ki:

  Benim facebook hesabım çalındı şifresini değiştirilmis ne yapiyim

 3. ayaz yılmaz dedi ki:

  benim facem çalındı geri almak isterim nasıl allırım yardım çı ollurmusun

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
 • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
 • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
 • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
 • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
 • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
 • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
 • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir