Facebook Reklamları Paylaşımları Nasıl Engellenir

Facebook Reklamları Paylaşımları Nasıl Engellenir

duvarınızda paylaşılan reklamlar zamanla can sıkıcı hale dönüşebilir. Özellikle oluşturulan sayfa ve grupların içeriği tekrara tekrar yapılan paylaşımlar sürekli olarak karşınıza çıkabilir. Bu paylaşımlar her zaman olumlu yönde olmayabiliyor. Özellikle bazı Facebook uygulamaları üçüncü şahıs siteler olarak adlandırılan siteler sizin hesabınızda ekli olması nedeni ile sizin adınıza reklamlar yapar ve buda pek çok kişi tarafından istenmeyen bir durumdur. Uygulamayı yüklediğiniz an siz reklam yapımına da izin vermiş sayılırsınız. Tabi ki bunu engellemenin bir yolu bulunuyor.

Facabook Reklamlarını Nasıl Engellerim

Facebook ülkemizde en yaygın kullanılan sosyal ağ ortamıdır. Hesabınızda bazı uygulamaları yüklerken veya kabul ederken bu tür şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Şimdi daha önce yüklemiş olduğunuz uygulamaların, çıkan sayfa ve grup reklamlarından kurtulmak için yapmanız gereken adımları anlatacağız.

Üçüncü Şahıs Siteler Nasıl Engelenir

Üçüncü Şahıs Siteleri: Facebook üçüncü şahıslara ait uygulamalara veya reklam ağlarına adını veya resmini reklamlarında kullanma hakkı vermez. Buna ileride izin verirsek, bilgilerinin nasıl kullanılacağını senin seçtiğin ayar belirleyecektir. Üçüncü şahıs sitelerinde, Facebook sosyal eklentileri üzerinden, reklamlardakiler dahil, sosyal bağlam görebilirsin. Sosyal eklentiler üçüncü şahıs sitesinde sosyal bir deneyim yaşamanı sağlasa da, Facebook bilgilerini sosyal eklentileri barındıran üçüncü şahıs sitelerle paylaşmaz.Sosyal eklentiler hakkında daha fazla bilgi al.

Facebook hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Sağ köşede yer alan Ayarlar ikonuna tıklıyorsunuz. Buradan hesap ayarları daha sonrada sol kısımda listelenen Reklamlar sekmesine tıklıyorsunuz. Üçüncü Şahıs Siteleri başlığı altında yer alan ayarı sağ köşeden düzenle diyerek hiç kimse olarak değiştirin ve değişiklikleri kaydetmeniz yeterlidir.

Facebook Reklam Yapan Uygulamaları Kaldırma

Bir önceki adımda olduğu gibi hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve hesap ayarlarından sol kısımdan yer alan uygulamalar sekmesine tıklıyorsunuz. Burada kabul ettiğiniz tüm uygulamaların listesini göreceksiniz. Uygulamaların hemen sağında çarpı işaretli kaldırma ikonu yer alıyor. Sizin adınıza reklam paylaşımında bulunan uygulamaları çarpı işaretine tıklayarak siliyorsunuz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar