Facebook Video Virüsü Nasıl Silinir

Facebook Video Virüsü Nasıl Silinir

Facebook “İzleyin bence süper oldu” virüsünü silme, Facebook’tan bulaşan video virüsü nasıl temizlenir? Facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden yayılan video virüsü giderek daha çok kişinin bilgisayarına bulaşmaktadır. Facebook profilinizi ele geçiren bu virüs tüm bilgilerinizi kullanıyor ve bulaştıranın istediği şekilde hesabınızı yönetiyor. Sanki siz hazırlamışsınız gibi paylaşımlarda bulunuyor. Özellikle “İzleyin bence süper oldu” şeklinde sahte bir paylaşım ile diğer kullanıcılarında dikkatini çeken virüslü paylaşıma tıklandığında içeriği izleyebilmeniz için Flash Player yüklemeniz gerektiğini söylüyor ve yüklediğinizde bilgisayarınıza virüs yerleşmiş oluyor. O aslında Flaş Player değil sadece bir aldatmadır.

Özellikle Google Chrome tarayıcısına bulaşa virüs web tarayıcısını kontrol altına alıyor. Tarayıcıyı her açtığınızda farklı ekranlar Facebook hesabınızı açtığınızda da çeşitli müziklerle karşılaşıyorsunuz.

Video Virüsü Nasıl Temzilenir

Bu zararlı yazılımı bilgisayarınızdan temizlemek için yapmanız gerekenler ise şu şekilde;

Başlat tuşuna tıklayıp alt kısımdaki arama bölümüne regedit yazıyorsunuz yada Windows + R kısayol tuşlarını kullanıp çıkan ekrana regedit yazıp enter tuşuna basınız.

Regedit’i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden Hkey_local_machine-software > policies > google > chrome > kısmına geliniz.

Bu kısımda “asdfsadasnkdsfsd” şeklinde karmaşık bir kayıt isme göreceksiniz.

Bu dosyanız üzerine gelip sağ tık yapıp sil seçeneğini seçiniz.

Tarayıcınızın geçmiş ayarlarına geliniz bunun için CTRL + H kısyaol tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Tarama verilerini temizle butonuna tıklayıp son 1 saat olarak görünen zamanı en baştan ile değiştirip tarayıcınızı temizleyiniz.

Daha sonra web tarayıcınızı kapatıp yeniden çalıştırınız.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.