Facebook’tan Gelen Uygulama Davetleri Nasıl Engellenir

Facebook’tan Gelen Uygulama Davetleri Nasıl Engellenir

Facebook uygulama davetlerini engelleme, Facebook uygulama ve oyun isteklerini engelleyebilirsiniz. Facebook artık anlık mesajlaşmaların ötesinde aynı zamanda oyun ve çeşitli uygulamaların aktif olarak kullanılabildiği bir platformdur. Durum böyle olunca da oyun ve uygulama davetleri sürekli olarak gelmeye başlıyor. Bir çok kullanıcı daha çok puan kazanmak veya hediye kazanmak için bunu yaparken bazı uygulamalarda kullanıcıların haberleri dahi olmadan otomatik olarak davet göndermektedir.

Şimdi sırasın ile nasıl engelleme yapabileceğinizi anlatacağız. Facebook hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve menüden Hesap Ayarları daha sonra sol menüde bulunan Engelleme butonuna tıklıyorsunuz.

facebook-engelleme

Burada uygulama davetlerini engelleme kısmına gelerek “Birisinden uygulama davetlerini engellediğinde, o arkadaşının gelecekte göndereceği uygulama isteklerini otomatik olarak yok sayarsın.” Uyarısının altına Bu kişiden gelen davetleri engelle: kısmını göreceksiniz. Buraya size sürekli davet gönderen kişileri ekleyerek engelleyebilirsiniz.

Burada yaptığımız arkadaş engelleme değildir. Sadece arkadaşlarınızdan gelen uygulamaları engelliyorsunuz.

Yine aynı sayfanın al bölümünden Etkinlik davetlerini engelle kısmından “Birisinden gelen etkinlik davetlerini engellediğinde, bu arkadaştan gelecek etkinlik isteklerini otomatik olarak yok sayarsın.” uyarısının altında bulunan Bu kişiden gelen davetleri engelle: kısmına size sürekli olarak davet gönderen kişileri engelleyebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.