Google Ana Sayfa Olarak Ayarlama

Google Ana Sayfa Olarak Ayarlama

, google ana sayfa olarak nasıl ayarlanır? Bir çok internet kullanıcısının ana sayfası Google arama motorudur. Çünkü bir şey aramak deyince ülkemizde akala Google gelmektedir. Özellikle internet tarayıcısını yeni yüklediğinizde, eklenti veya yeni bir program ile gelen toolbarlar nedeni ile ana sayfa bir anda değişmektedir. Bir anda farkında olmadan kabul ettiğiniz veya sizden izin dahi alamdan ana sayfanızı değiştiren uygulamalar nedeni ile hiçte istemediğiniz ana sayfalar kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Kullandığınız internet tarayıcısına göre Google arama motorunu nasıl ana sayfa yapabileceğinizi adım adım anlattık…

Google Chrome Ana Sayfa Değiştirme

Chrome’u açın
Tarayıcının sağ üst köşesinden Menü simgesine tıklayın
Oradan “Ayarlar” e tıklayın.
Açılan yeni pencerede “Başlangıçta” kısmına gelip Sayfaları ayarla linkine tıklayınız. Orada “Başlangıç Sayfaları” bölümünde URL girin kısmına “http://www.google.com.tr” urlsini aynen yazın ve Tamam butonuna tıklayınız.

İnternet Explorer Ana Sayfayı Google Yapma

İnternet Explorerı açıyorsunuz ve yukarıdaki menüden Araçlar‘a tıklıyorsunuz. İnternet Seçenekleri seçeneğini seçiyorsunuz ve Gelen pencerenin üzerinde Genel bölümünde olmalısınız. Giriş sayfası kısmında Adres bölümüne “http://www.google.com.tr” yazın. “Tamam” butonuna basıp çıkın. Bunu yaparak ana sayfanızı yani açılış sayfanızı Google olarak ayarlamış olacaksınız.

Firefox Ana Sayfayı Google Yapma

Firefox’u açıyorsunuz ve yukarıdan Araçlar‘a tıklıyorsunuz. Seçenekler‘e tıklayın. Gelen pencerede Konum bölümüne “http://www.google.com.tr” yazın. “Tamam” butonuna basıp çıkın. Bu işlemi yaptıktan sonra Firefox tarayıcınız için açılış sayfası olarak google ayarlanmış olacaktır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar