Google Books E-Kitapları İndirme Yöntemi

Google Books E-Kitapları İndirme Yöntemi

Google Books (Google Kitaplar) servisi kullanıcılara kitaplar hakkında detaylı arama yapma ve bilgi edinme imkanı sunuyor. Servis telif hakkı bulunan kitapların yayıncılarının izin verdiği kadar kısmını, telif hakkı bulunmayan kitapların ise tamamını çevrimiçi okuma şansı tanıyor. Servisin bünyesinde e-kitapları sabit diske kaydetme ve daha sonra çevrimdışı görüntülemeye yönelik bir seçenek bulunmuyor. Bu işlem için Google Books Downloader (http://www.gbooksdownloader.com/) gibi üçüncü parti uygulamalardan yardım almanız gerekiyor Yazılımı kullanarak e-kitap indirebilmek için bu adımları izleyebilirsiniz;

Öncelikle indirmek istediğiniz kitabın bağlantısını yazılım arayüzündeki “Google Book URL” kutucuğuna kopyalayın. Fakat bazı e-kitapları lisansları ne-deniyle indirmeniz mümkün olmayabilir.

İkinci aşamada kaydedeceğiniz e-kitap için çıkış formatını seçmeniz gerekiyor. E-kitapları JPEG, PNG görseli ya da PDF belgesi olarak kaydedebilirsiniz, biz PDF seçeneğini kullanmanızı öneriyoruz.

Resolution” menüsü altında kaydedeceğiniz dokümanın çözünürlük değerini belirleyebilirsiniz, burada 350 pikselden 1280 piksele kadar birçok seçenek bulunuyor. Mümkün olduğunca yüksek bir değer tercih etmenizde fayda var.

Son olarak e-kitabı kaydetmek istediğiniz dizini “Output Folder” bölümünden seçin ve sağ üst kısımdaki “Start” butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatın. İndirme süresi internet bağlantı hızınıza göre değişkenlik gösterebilir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.