Google Chrome için Nasıl Tema Hazırlanır

Google Chrome için Nasıl Tema Hazırlanır

Google Chrome için kendinize özel tema hazırlayın, kullanıcılar artık bilgisayarın masaüstünden çok internet tarayıcıları ile vakit geçirmektedir. En çok kullanılan tarayıcılar arasında yer alan Google Chrome internet tarayıcısının görünümünden sıkıldıysanız istediğiniz gibi tasarımını değiştirebilirsiniz. Sade bir arayüze sahip olması ve hızlı çalışması nedeni ile kullanıcılar tercih etmektedir. Uzantılar sayesinde tarayıcınıza yeni özellikler katabilirsiniz. Chrome Web Mağazasını kullanarak binlerce temaya ulaşabilirsiniz. Ancak kendi Google Chrome temalarınızı oluşturmak için My Chrome Theme adlı eklentiyi kurmanız yeterlidir. Eklenti ile özgün görsel ve dizaynlarınızı kullanarak yeni Google Chrome temalarınızı oluşturabilir ve bu temaları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

My Chrome Theme Nasıl Kullanılır

Eklentiyi kurup çalıştırdıktan sonra öncelikle arkaplan görselini belirlemeniz gerekiyor. Upload Image butonunu kullanarak görselinizi seçebilirsiniz. Use Webcam seçeneği ile web kameranızdan fotoğraf çekip bu görseli de temanıza dahil edebilirsiniz ancak sade bir arkaplan görselinin her zaman daha kullanışlı olacağını unutmayın. Görselinizi Adjust Position fonksiyonunu kullanarak ortalayabilirsiniz.

İkinci adımda Edit toolbar color seçeneği ile aktif olan sekme ve araç çubuğunun rengini, Edit background tab color seçeneği ile açık durumda arkaplanda yer alan sekmelerin rengini ve Edit frame color seçeneği ile tarayıcının çerçevesinin rengini belirleyebilirsiniz. Tercih ettiğiniz renklerin birbirlerine yakın tonda ve uyumlu olmalarında fayda var. Alt kısımda yer alan I’m Feeling Lucky seçeneği ile renk tercihlerini eklentinin otomatik belirlemesini sağlayabilirsiniz.

Bu aşamada Give your theme a name kutucuğuna temanıza vermek istediğiniz adı yazın. Temanızla ilgili bilgiler eklemek istiyorsanız Add an optional description seçeneğini kullanabilirsiniz. Temanızın ön izlemesini yapmak için alt kısımdaki Preview Mode özelliğinden faydalanabilirsiniz. Temanızı oluşturmak için Make my theme! butonuna tıklayın. Tema dosyasının oluşturulma aşaması biraz zaman alabilir.

Temanız oluşturuldu. Install My Theme seçeneğini kullanarak temayı Chrome web tarayıcınıza kurabilirsiniz. Hazırladığınız temayı arkadaşlarınızla sosyal ağlarda paylaşmak için alt kısımdaki kutucukta yer alan URL’yi kullanmalısınız. Previevv theme temanın ön izlemesini yapmanızı, Delete theme ise silmenizi sağlıyor. Yeni bir tema daha oluşturmak için alt bölümdeki Make a new theme seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

My Chrome Theme İndirme Linki

https://chrome.google.com/webstore/detail/my-chrome-theme/oehpjpccmlcalbenfhnacjeocbjdonic?hl=tr

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.