Google indexim Neden Düştü

Google indexim Neden Düştü

Google sırlamasında neden düştüm, Google sitemi neden geriye attı. Google konuları neden yavaş indexliyor.Google son zamanlarda yaptığım güncellemelerle arama sonuçlarında daha iyi yapmaya çalışıyor. Sürekli yapılan güncellemeler arama sonuçları devamlı olarak değiştirmektedir. Çünkü birçok webmaster hileye başvurmaktadır. Bunu fark eden Google çalışanları da buna önlem almak için sürekli olarak güncelleme yapmaktadırlar. Tatbiki bu güncelleme her zaman başarılı olmuyor. Belli bir aralıktan sonra yani zamanla güncellemeyi test ettikten sonra tekrar yeniden ara güncellemeler çıkartıyorlar. Bu güncellemelerde kurunun yanında yaşta yanıyor.

Google’nin webmasterlardan istedikleri bile sürekli olarak değişkenlik göstermektedir. Fakat temelde olan hiçbir zaman değişmez “insanlığa yararlı bir web site nasıl yapılır” iste siz değerli webmasterların tamda yapması gereken budur. Bu nedenle arama sonuçları sıralaması sürekli olarak değişmektedir.

Web sitemize seo ve seo danışmanlığı yapacağını iddia eden herkese kanmayınız. Çünkü son zamanlarda bazı uyanıklar bu durumu fark etmiş olacak ki bu durumdan yararlanmak için olayı adeta bir meslek haline getirmişler. Paranızdan ve web sitemizden olmayın.

Google’de Nasıl Başarılı Olabilirim

Peki, böyle bir durumda siz ne yapacaksınız. Örneğin işe insanların paylaşabileceği yararlı şeyler ortaya koymakla başlayabilirsiniz. Yararlı olduğuna inandığınız ürünleri facebook, twitter gibi sosyal ağlarda kendiniz paylaşın. spam kutusuna dönmüş web sitelerde ve sosyal ağlarda hiçbir şey paylaşmayın çünkü bu sizin yararınıza değil zararınıza olacaktır. Arama motorları tarafından paylaştığınız ürünün ve web sitenizin spam olduğu algısı oluşabilir.

Sosyal medyanın çok fazla ön plana çıkması ile insan kaynaklı paylaşım çoğaldı. Bunun farkında olan Google web sitemizin ne kadar çok paylaşım oluyorsa web sitemizi o kadar yararlı görülür. Yalnızca sizin paylaşımlarınız yeterli değil. Organize bir ekip ya da insanların doğal olarak web sitenizi paylaşmaları gerekiyor. Sadece konu açmak için konu açmayın, paylaşım odaklı olun. Birçok webmaster arama motoru olduğundan ilk başlarda her şey yolunda giderken daha sonradan bir düşüş yaşamaktadırlar. Linklerinizi çöp diye tabir edilen siteler de paylaşmayın ve olabildiğince yazdığınız konu kadar yazılarınızın yayılmasına özen gösterin.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar