Google+ Yeni Çevreler Nasıl Oluşturulur ve Düzenlenir

Google+ Yeni Çevreler Nasıl Oluşturulur ve Düzenlenir

+ arkadaş grupları oluşturma, + ile paylaşım grupları nasıl yapılır? + hesabınızda Çevreler’i düzenlemek için arayüzde sol kısımda yer alan “Kullanıcı bul” seçeneğine tıklayın. Buradan daha önce arkadaşlarınızı bulup ön tanımlı çevrelere hızlı şekilde ekleye oluşturmak için “Çevre oluşturmak için buraya tıklayın” metninin bulunduğu çember simgesine tıklayın. Öncelikle bir çevre adı belirleyin. Yeni çevreye hemen dahil etmek istediğiniz kişileri “Yeni kişi ekle” seçeneğine tıklayarak bulabilir ya da “Boş çevre oluştur” seçeneği ile arkadaşlarınızı yeni çevreye sürükle bırak yöntemi ile dahil edebilirsiniz.

Oluşturduğunuz çevreleri bir süre sonra silmek isteyebilirsiniz. Bunun için çevrenin çember şeklindeki simgesine sağ tıklayıp “Çevreyi sil” seçeneğini kullanmalısınız. Bu menüdeki “Çevreyi düzenle” seçeneği ile oluşturduğunuz çevrelerde değişikliğe gidebilirsiniz. Bir arkadaşınızı daha önce dahil etmiş olduğunuz bir bölümden başka bir çevreye taşımak için öncelikle kişinin bulunduğu çevreyi görüntüleyin. Arkadaşınızı seçip farenin sol butonuna basılı tutarak sürükleyin ve dahil etmek istediğiniz yeni çevrenin simgesi üzerine bırakın. Arkadaşınız yeni listesine dahil edilmiş olacak.

Herhangi bir arkadaşınızı bir çevreden silmek istediğinizde o çevreyi görüntüleyin ve fare imlecini arkadaşınızın profilinin üzerine sürükleyin. Sağ üst köşede beliren “x” simgesine tıkladığınızda kişi o çevreden çıkarılacaktır. Belli bir çevredeki arkadaşlarınızın paylaşımlarını incelemek istediğinizde çevrelerin bulunduğu arayüze erişin ve ilgili çevrenin simgesine sağ tıklayıp “Bu çevrenin akışını görüntüle” seçeneği ile devam edin. Bu gruptaki arkadaşlarınızın sizinle paylaştıklarını görebilecek ve diğer paylaşımların dikkatinizi dağıtmasını engellemiş olacaksınız.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Zehra:Merhabalar benim telefonum format oldu YouTube kan...
  • Muhammed polat:Sizde varmı bu fotoğraf makineden almak istiyorum...
  • Muhammed polat:Nereden aldınız acaba bilgi verebilir misiniz yada...
  • Nurcan:Hesabimi sildim şimdi geri alamıyorum...
  • Mahmut KüRDÜ:Hesabımın tekrar açılmasını rica ediyorum lütfen ç...
  • efe:bazı filmleri otomatik almıyor. diyelim 300 filmin...