Hotmail, Gmail İstenmeyen Mailleri Engelleme

Hotmail, Gmail İstenmeyen Mailleri Engelleme

Hotmail ve Gmail hesaplarınıza sürekli istemediğiniz kişi yada kurumlardan mail geliyorsa bu mailleri filtreleyerek engellemek mümkün, filtrelediğiniz mailleri engellerseniz ilgili kişi yada kurumdan gelen mailleri bir daha göremeyeceğiniz için tekrardan filtreden çıkartmadan gelen mailleri görmeyeceksiniz. Bu nedenle eğer bir mağazanın abone listesine kayıt yaptırdıysanız bültenden çıkmış gibi olacaksınız. İstenmeyen mailler internet kullanıcılarının en büyük sorunları arasında yer almaktadır. Mail ile size durmadan gereksiz postalar gönderen adresleri engellemek için şu adımları izlemelisiniz. Biz burada en çok kullanılan Hotmail ve Gmail ile nasıl engelleme yapabileceğinizi anlattık…

Hotmail İstenmeyen Mailler Nasıl Engellenir

Öncelikle Hotmail adresinizi açıyorsunuz. Sağ üstte bulunan menüye tıklayarak Seçenekler sekmesine tıklıyorsunuz. Daha sonra Gereksiz e-postaları engelleme sekmesi altında yer alan Filtreler ve bildirme seçeneğine tıklıyorsunuz. Buradan da Engellenen Gönderenler (Kimlerin size e-posta göndermesine izin verilmeyeceğini belirleyin. Engellenen gönderenlerden gelen iletiler otomatik olarak silinir.) Seçeneğini seçiniz.

Engellenen gönderenlerden gelen iletiler otomatik olarak silinir. E-posta adresini veya etki alanını (e-posta adresinin @ işaretinden sonraki bölümü) engelleyebilirsiniz.

E-posta adresini veya etki alanını engellemek için, bunu aşağıdaki kutuya yazın ve Listeye ekle‘yi tıklatın. Engellenen adres veya etki alanını kaldırmak için, bunu aşağıdaki listeden seçin ve Listeden kaldır‘ı tıklatın.

Engellenen e-posta adresi veya etki alanı:

Gmail İstenmeyen Mailler Nasıl Engellenir

Gmail sizlere belirli adreslerden veya alan adlarından gelen e-postaları engellemek ile birlikte söz konusu e-postaları doğrudan Çöp Kutusu‘na göndermek üzere filtre oluşturma imkanı verir. Gmail’i hesabınızın açıyorsunuz. Filtre oluşturmak istediğiniz e-postanın yanındaki kutuyu işaretleyin. Daha sonra Diğer seçeneğine tıklayın. Bunun gibi iletilere filtre uygula seçeneğini seçin. Filtre uygulamak istediğiniz e-postalarla ilgili bilgileri girin. Sağ alt tarafta yer alan Bu arama ile filtre oluştur‘u tıklayın. Bu filtreye denk gelen iletilerle ne yapmak istediğinizi belirtmek için ilgili kutuyu işaretleyin. Bu iletilerin Çöp Kutusu’na gönderilmesini istiyorsanız Sil kutusunu işaretlemeniz gerekiyor.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.