Instagram Nasıl Reklam Verilir

Instagram Nasıl Reklam Verilir

reklam verme, reklamı yapma, takipçi artırma, ’da ürün tanıtımı nasıl yapılır? Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından biride ’dır. Bunu gören yatırımcılarda hedef kitlesine ulaşabilmek için kullanmaktadırlar. Ancak paylaşım yapıp takipçi edinmek ve reklam yapmak kolay bir süreç değil. Bu nedenle orta ölçekli ve büyük firmalar dahi reklamlara başvurmaktadır. Bunun haricinde sayfalarınızın popüleritesini artırmak içinde kullanabilrsiniz. Peki ile nasıl reklam yapılır.

Instagram’da Nasıl Reklam Yapılır

Reklam hizmetini herkes kullanabilir. Her büyüklükte işletmenin yanı sıra hiçbir firmanız olmasa bile hobi amaçlı yaptığınız bir sayfanın dahi reklamını yapabilirsiniz. Instagram, bu servisi aşamalı olarak kullanıma sunuyor.

Instagram reklamlarınızı da Facebook reklamlarını oluşturduğunuz araçlarla oluşturursunuz. Reklam oluşturma akışını, Power Editor’ı veya Facebook Reklamları API’sini kullanarak Instagram için reklamlar oluşturabilirsiniz. Reklamveren kullanıcının Instagram hesabının olması zorunlu değil, ancak Business Manager’a bir Instagram hesabı eklenmezse reklamlar gri renkte bir ad ile görünüyor ve reklama gelen yorumları göremiyor ve cevaplayamıyorsunuz.

Reklamlar Instagram’da kullanıcıların akışlarında, takip ettikleri hesaplar tarafından paylaşılan görsellerle birlikte gösteriliyor ve oluşturulurken seçilen opsiyona bağlı olarak göre kare veya yatay formatta görülebiliyor. Facebook reklamları gibi Instagram reklamlarının performans ölçümleri de Power Editor’da ve Reklam Yöneticisi’nde görülebiliyor. Instagram reklamlarında da Facebook reklamlarında kullanılan rapor araçları kullanılıyor.

Facebook ve Instagram Reklam Vermek için Tıklayın
https://www.facebook.com/business/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Zehra:Merhabalar benim telefonum format oldu YouTube kan...
  • Muhammed polat:Sizde varmı bu fotoğraf makineden almak istiyorum...
  • Muhammed polat:Nereden aldınız acaba bilgi verebilir misiniz yada...
  • Nurcan:Hesabimi sildim şimdi geri alamıyorum...
  • Mahmut KüRDÜ:Hesabımın tekrar açılmasını rica ediyorum lütfen ç...
  • efe:bazı filmleri otomatik almıyor. diyelim 300 filmin...