Instagram Nasıl Reklam Verilir

Instagram Nasıl Reklam Verilir

reklam verme, reklamı yapma, takipçi artırma, ’da ürün tanıtımı nasıl yapılır? Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından biride ’dır. Bunu gören yatırımcılarda hedef kitlesine ulaşabilmek için kullanmaktadırlar. Ancak paylaşım yapıp takipçi edinmek ve reklam yapmak kolay bir süreç değil. Bu nedenle orta ölçekli ve büyük firmalar dahi reklamlara başvurmaktadır. Bunun haricinde sayfalarınızın popüleritesini artırmak içinde kullanabilrsiniz. Peki ile nasıl reklam yapılır.

Instagram’da Nasıl Reklam Yapılır

Reklam hizmetini herkes kullanabilir. Her büyüklükte işletmenin yanı sıra hiçbir firmanız olmasa bile hobi amaçlı yaptığınız bir sayfanın dahi reklamını yapabilirsiniz. Instagram, bu servisi aşamalı olarak kullanıma sunuyor.

Instagram reklamlarınızı da Facebook reklamlarını oluşturduğunuz araçlarla oluşturursunuz. Reklam oluşturma akışını, Power Editor’ı veya Facebook Reklamları API’sini kullanarak Instagram için reklamlar oluşturabilirsiniz. Reklamveren kullanıcının Instagram hesabının olması zorunlu değil, ancak Business Manager’a bir Instagram hesabı eklenmezse reklamlar gri renkte bir ad ile görünüyor ve reklama gelen yorumları göremiyor ve cevaplayamıyorsunuz.

Reklamlar Instagram’da kullanıcıların akışlarında, takip ettikleri hesaplar tarafından paylaşılan görsellerle birlikte gösteriliyor ve oluşturulurken seçilen opsiyona bağlı olarak göre kare veya yatay formatta görülebiliyor. Facebook reklamları gibi Instagram reklamlarının performans ölçümleri de Power Editor’da ve Reklam Yöneticisi’nde görülebiliyor. Instagram reklamlarında da Facebook reklamlarında kullanılan rapor araçları kullanılıyor.

Facebook ve Instagram Reklam Vermek için Tıklayın
https://www.facebook.com/business/

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir