Instagram Nasıl Reklam Verilir

Instagram Nasıl Reklam Verilir

instagram reklam verme, Instagram reklamı yapma, takipçi artırma, Instagram’da ürün tanıtımı nasıl yapılır? Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından biride Instagram’dır. Bunu gören yatırımcılarda hedef kitlesine ulaşabilmek için Instagram kullanmaktadırlar. Ancak paylaşım yapıp takipçi edinmek ve reklam yapmak kolay bir süreç değil. Bu nedenle orta ölçekli ve büyük firmalar dahi reklamlara başvurmaktadır. Bunun haricinde sayfalarınızın popüleritesini artırmak içinde kullanabilrsiniz. Peki Instagram ile nasıl reklam yapılır.

Instagram’da Nasıl Reklam Yapılır

Reklam hizmetini herkes kullanabilir. Her büyüklükte işletmenin yanı sıra hiçbir firmanız olmasa bile hobi amaçlı yaptığınız bir sayfanın dahi reklamını yapabilirsiniz. Instagram, bu servisi aşamalı olarak kullanıma sunuyor.

Instagram reklamlarınızı da Facebook reklamlarını oluşturduğunuz araçlarla oluşturursunuz. Reklam oluşturma akışını, Power Editor’ı veya Facebook Reklamları API’sini kullanarak Instagram için reklamlar oluşturabilirsiniz. Reklamveren kullanıcının Instagram hesabının olması zorunlu değil, ancak Business Manager’a bir Instagram hesabı eklenmezse reklamlar gri renkte bir ad ile görünüyor ve reklama gelen yorumları göremiyor ve cevaplayamıyorsunuz.

Reklamlar Instagram’da kullanıcıların akışlarında, takip ettikleri hesaplar tarafından paylaşılan görsellerle birlikte gösteriliyor ve oluşturulurken seçilen opsiyona bağlı olarak göre kare veya yatay formatta görülebiliyor. Facebook reklamları gibi Instagram reklamlarının performans ölçümleri de Power Editor’da ve Reklam Yöneticisi’nde görülebiliyor. Instagram reklamlarında da Facebook reklamlarında kullanılan rapor araçları kullanılıyor.

Facebook ve Instagram Reklam Vermek için Tıklayın
https://www.facebook.com/business/

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.