İnternet Explorer Nasıl Hızlandırılır Resimli Anlatım

İnternet Explorer Nasıl Hızlandırılır Resimli Anlatım

İnternet Explorer hızlandırma, internet Explorer tarayıcı nasıl hızlanır, internet Explorer hızlandırma ayarları nasıl yapılır? İnternet Explorer internet tarayıcısı son zamanlarda rakiplerinin hız olarak gerisinde kaldı. Hızlı bir tarayıcı yükleyerek bu durumdan kurtulabilirsiniz ancak bazen internet Explorer kullanmak zorunda kalabiliriz. İnternet Explorer internet tarayıcısını hızlandırmak için yapmanız gerekenler ise şu şekilde…

İnternet Explorer Hızlandırma

İnternet Explorer hızınızı artırmak için yapmanız gerekenlerden bir tanesi disk alanını yükseltmeniz gerekir. Bunun için ön belleğine alınan dosyaları silmeniz gerekir. Tarayıcınızın tüm geçmişinin silinmesi için SHIFT + CTRL + DELETE kısa yol tuş kombinasyonlarını kullanarak Gözatma geçmişini silebilirsiniz.

internet-Explorer-hizlandirma

İnternet Explorer tarayıcınızın Araçlar menüsüne giriyorsunuz ve İnternet Seçenekleri sekmesine tıklıyorsunuz. İnternet Seçenekleri penceresi karşınıza çıktığında Gözatma geçmişi bölümünden Ayarlar butonuna tıklıyorsunuz.

internet-Explorer-hizlandirma-2

İnternet Explorer tarayıcınızın Kullanılacak disk alanını buradan ayarlayabilirsiniz. Geçici Internet Dosyaları ve Geçmiş Ayarları bölümünde kullanılacak disk alanının kısıtlı olduğunu göreceksiniz. Burada Otomatik olarak seçeneğini seçerek disk alanını artırabilirsiniz. Ancak bu yeterli değildir. Düzenli olarak gözatma geçmişini temizleyiniz.

internet-Explorer-hizlandirma-3

 

İnternet Explorer tarayıcısını hızlandırmak için yapabileceğiniz diğer yöntemler ise Adobe Flash Player ve Java güncellemesi yapmanızdır. En son sürüme güncelleme yaptıktan sonra sisteminizde virüs olup olmadığına emin olunuz. Güncel bir Antivirüs programı ile bilgisayarınızı taratınız ve casus programları ile taratınız.

Internet Explorer Ayarlarını Sıfırlama

Internet Explorer sorunlar vermeye başladıysa ayarlarını sıfırlayınız. Internet Explorer’ın kapanması gerektiğini bildiren hatalarla karşılaşırsanız ya da gezinme deneyiminiz yavaşsa, Internet Explorer ayarlarını sıfırlama imkanına sahipsiniz. internet Explorer internet seçenekleri penceresinden Gelişmiş sekmesine geliyorsunuz. internet Explorer Ayarlarını Sıfırla bölümünde Sıfırla butonunu göreceksiniz. Butona tıkladığınızda kişisel ayarları sil sekmesine tıklayarak Sıfırla butonuna tıklayarak tarayıcınızı sıfırlayabilirsiniz.

Internet Explorer Eklentilerini Devre Dışı Bırakma

Internet Explorer tarayıcınızı hızlandırmanın bir diğer yöntemi ise tarayıcınızdaki eklentileri devre dışı bırakmalısınız. Eklentileri devre dışı bırakmak için Araçlar menüsünden Eklentileri Yönet sekmesinden ulaşabilirsiniz. Burada çalışan eklentilerin üzerine tıklayarak eklentileri Devre dışı bırak butonuna tıklayarak eklentileri durdurabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar