İnternet Explorer Otomatik Yenileme Nasıl Kapatılır

İnternet Explorer Otomatik Yenileme Nasıl Kapatılır

Bazı siteler sürekli otomatik olarak yenilenir, özellikle haber sitelerinde bu çok sık yapılır. Tam siz haberi okumaya başlarsınız site Refresh olur yani yenilenir. Buda sinir bozucu bir durumdur çünkü sitenin yeniden açılıp kendine gelmesini beklersiniz ve okumaya yarım kaldığınız yerden devam edersiniz eğer yazı uzunsa bu birkaç defa gerçekleşir. Kullanıcıları çileden çıkaran bu durumdan kurtulmak için ise İnternet Explorer bir çözüm sunmuş refresh yani yenilenmeyi devre dışı bırakabilirsiniz. İnternet Explorer META REFRESH yenilemeyi devre dışı bırakmak için;

’da açık olan tüm sayfaları kapatınız. İnternet Explorer menüden Araçlar sekmesine tıklıyorsunuz buradan İnternet Seçenekleri’ni seçiyorsunuz. Karşınıza aşağıda görünen resimdeki gibi bir ekran çıkıyor.

İnternet Seçenekleri ekranından Güvenlik sekmesine tıklıyorsunuz. Burada bulunan Özel Düzey butonuna tıklıyorsunuz. Açılan güvenlik ayarları bölümünden META REFRESH’e izin ver seçeneğinin işaretli olduğunu göreceksiniz buradaki seçeneği Devre Dışı Bırak seçeneğini işaretleyerek değiştirip onaylayınız. Artık otomatik olarak yenilemeyi kapattınız bazı sosyal ağ siteleri de bu yöntemi kullanmaktadır. Bu yüzden artık sitelerin yenilenmesi yani güncellenmesini istediğinizde el ile yenilemelisiniz yenile butonuna basarak veya klavyeden F5 butonunu kullanabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. murat dedi ki:

    s.a. kolay gelsin… öneriniz için teşekkür ederim fakat sorun hala çözüme ulaşamadı. başka bir öneriniz var mıdır?

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ulviye celik:Hesabim yanlisla sildim nasil geri alabilirim...
  • Muhammed:Merhabalar kategori çıkarma işlemini yaptıktan son...
  • Mahsun Görgün:Her türlü facebook hesabı açılır email adresime ya...
  • admin:Bir klasör oluşur ve o klasörün içinde istediğiniz...
  • nurcan:berbat bir şey olmuş hotmailimi geri istiyorum ben...
  • Theo:Sifrenizi geri almak cok zor ancak size bir hacker...
  • erz:merhaba arkadaslar Facebook hesapim kilitlendi aca...