İnternet Sitelerinin Hızlarını Karşılaştırma

İnternet Sitelerinin Hızlarını Karşılaştırma

İnternet sitenizin hızını test etmek webmaster arkadaşların sıklıkla yaptığı kontrollerden biridir. Bunun en büyük nedeni hızlı açılan internet siteleri hem kullanıcılar tarafından hem de arama motorları tarafından sevilmesidir. İnternet kullanıcıları aşırı yavaş açılan sayfaları kapatırlar buda site sahipleri için kötü bir durumdur. Google arama motoru dahi Webmasterlar için sitelerinin hızlarını kontrol edebileceği ve yavaşlamasına neden olan dosyaları satır satır gösteren bir sistem sunmaktadır.

Web sitelerinizin hızını ne kadar yüksek performans olacak şekilde ayarlasanız da görsellik ve bazı özellikleri ekledikçe sorgu sayısı artacak ve hız etkilenecektir. Ancak bunun tam olarak ayarı nedir nasıl olmalıdır kendinize fikir edinebilmek, aynı zamanda rakiplerinizin site hızlarını kontrol etmek için bu siteyi kullanabilirsiniz.

Site açık kaynak kodludur. Geliştiriciler için dosyalarını sunmuştur. Site açılış hızına göre karşılaştırma yapıyor ve önce açılan sitenin diğerine oranını hesaplayıp size sunuyor. Sonuçtan tam olarak emin olmak için Repeat ile belli aralıklarla sonucu tekrarlayın ve ortalamayı alın. Çünkü sitenizin ve kıyasladığınız sitenin o anki ziyaretçisi, dışarından yüklenen resimler ve reklamlar sonucu değiştirmektedir. Yine buradan karşılaştırmanın istediğiniz sayıda tekrarlanması ve ortalama sonucu görme imkanına sahipsiniz. Race bölümünden ise birden fazla siteyi birbiri ile karşılaştırabilirsiniz. Grab my data menüsünden detaylara ulaşabilirsiniz.

Web Sitelerinin Hızlarını Karşılaştırma

http://whichloadsfaster.info

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.