İnternet Tarayıcılarının Yazı Fontunu Nasıl Değiştirilir

İnternet Tarayıcılarının Yazı Fontunu Nasıl Değiştirilir

Google Chrome yazı fontu değiştirme, Mozilla Firefox ve Interet Explorer yazı fontu nasıl değiştirilir. Artık pek çok kişi bilgisayar başındayken internette vakit geçirmektedir. Buda bir tarayıcı ile yapılmaktadır. Tarayıcınızın yazı tipini değiştirerek gözünüze daha hoş hitap eden bir yazı tipine geçebilir yada el yazısı gibi çok daha ayrı bir farkındalık yaratabilirsiniz. Günlük internet kullanımınızda önemli bir yere sahip olan tarayıcınızın yazı tipini kişiselleştirmek elinizde, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer yazı fontlarını nasıl değiştirebileceğinizi sırası ile anlatacağız.

Google Chrome Yazı Fontu Nasıl Değiştirilir

Menü simgesine tıklayıp açılan pencereden Ayarlar seçeneğine tıklıyorsunuz. Çıkan sayfanın en altında bulunan Gelişmiş ayarları göster… yazılı seçeneğine tıklıyorsunuz. Web içeriği sekmesi altındaki Yazı tiplerini özelleştir seçeneğine tıklayıp karşınıza çıkacak olan pencereden yazı tipini, boyutunu ve kodlama şeklini kişisel tercihinize göre düzenleyebilirsiniz.

Internet Explorer Yazı Fontu Nasıl Değiştirilir

Üst menüden Araçlar Internet seçenekleri seçeneğine tıklayın. Genel sekmesi altında Görünüm bölümünün altında Yazı tipleri butonuna tıklıyorsunuz. Çıkan sayfadan web sayfası ve düz yazı metin tipinin yanı sıra dil komut dizisini de değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki resimdeki numaraları adımları takip edebilirsiniz.
internet-explorer-font

Mozilla Firefox Yazı Fontu Nasıl Değiştirilir

Menü simgesine tıklayıp açılan pencereden Seçenekler sekmesine tıklıyorsunuz. Çıkan penceredeki İçerik sekmesine tıklayın. Sekmenin altındaki seçeneklerden yazı tipi ve boyutunu seçebilirsiniz. Gelişmiş seçeneklere tıklayarak kodlama gibi ayarları düzenleyebilirsiniz.
mozilla-firefox-font

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Yasemin Dilan:Faydalı programlar, teşekkürler. usb virüs temizle...
  • melda taptık:blogcu.com da şifremi ve kullanıcı adımı hatırlamı...
  • Hero_emiya:Ben notebookumu açıp temizledim fakat temizleme so...
  • toygar:kapatılan face hesaplarını açan varsa benimle ilet...
  • tolga:1 saatir arıyorum yok regeditten oraya gir buraya ...
  • Emir:Çok teşekkürler...
  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...