İnternet Tarayıcılarının Yazı Fontunu Nasıl Değiştirilir

İnternet Tarayıcılarının Yazı Fontunu Nasıl Değiştirilir

Google Chrome yazı fontu değiştirme, Mozilla Firefox ve Interet Explorer yazı fontu nasıl değiştirilir. Artık pek çok kişi bilgisayar başındayken internette vakit geçirmektedir. Buda bir tarayıcı ile yapılmaktadır. Tarayıcınızın yazı tipini değiştirerek gözünüze daha hoş hitap eden bir yazı tipine geçebilir yada el yazısı gibi çok daha ayrı bir farkındalık yaratabilirsiniz. Günlük internet kullanımınızda önemli bir yere sahip olan tarayıcınızın yazı tipini kişiselleştirmek elinizde, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer yazı fontlarını nasıl değiştirebileceğinizi sırası ile anlatacağız.

Google Chrome Yazı Fontu Nasıl Değiştirilir

Menü simgesine tıklayıp açılan pencereden Ayarlar seçeneğine tıklıyorsunuz. Çıkan sayfanın en altında bulunan Gelişmiş ayarları göster… yazılı seçeneğine tıklıyorsunuz. Web içeriği sekmesi altındaki Yazı tiplerini özelleştir seçeneğine tıklayıp karşınıza çıkacak olan pencereden yazı tipini, boyutunu ve kodlama şeklini kişisel tercihinize göre düzenleyebilirsiniz.

Internet Explorer Yazı Fontu Nasıl Değiştirilir

Üst menüden Araçlar Internet seçenekleri seçeneğine tıklayın. Genel sekmesi altında Görünüm bölümünün altında Yazı tipleri butonuna tıklıyorsunuz. Çıkan sayfadan web sayfası ve düz yazı metin tipinin yanı sıra dil komut dizisini de değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki resimdeki numaraları adımları takip edebilirsiniz.
internet-explorer-font

Mozilla Firefox Yazı Fontu Nasıl Değiştirilir

Menü simgesine tıklayıp açılan pencereden Seçenekler sekmesine tıklıyorsunuz. Çıkan penceredeki İçerik sekmesine tıklayın. Sekmenin altındaki seçeneklerden yazı tipi ve boyutunu seçebilirsiniz. Gelişmiş seçeneklere tıklayarak kodlama gibi ayarları düzenleyebilirsiniz.
mozilla-firefox-font

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir