İnternet Tarayıcısının Trojanları Nasıl Temizlenir

İnternet Tarayıcısının Trojanları Nasıl Temizlenir

Browser – İnternet Tarayıcı virüs, trojen gibi casus yazılımlardan temizleme yöntemin, anlatacağız. “Search“ arama motoru virüsleri çeşitli reklam virüsleri kullanıcıların yaptıkları aramaları kendi sitelerine yönlendirerek kullanıcılara kendi reklamlarını gösterirler. Pek zararsızda görünse bu tarz ark niyetli yazılımlar kullanıcılara zorla reklam gösterecek şekilde sistemimize sızarlar. Bu zararlı yazılımlar nedeniyle Google arama motoru yerine farklı bir arama motoruna yönlendiriliyor ve istemeyeceğiniz alakasız reklamlar görürsünüz. İşte bu makalemizde bu zararlı yazılımları sisteminizden nasıl temizleyebileceğinizi anlatacağız.

Tarayıcı Virüsleri Nasıl Temizlenir

Birçok İnternet sitesinde bu zararlı yazılımları kaldırmak için size bir çok yöntem anlatılır. Fakat bu yöntemler genelde uzman kişilerce yazıldığı için karşılarındakinin de öyle olacağını düşünerek anlatıyor. Birçoğu da sistem dosyalarına müdahale ederek işi çözüyor.

Biz ise Zemana adlı program ile sorunu çözeceğiz. Yazılımın 15 günlük deneme sürümü bulunuyor. Ancak bu yeterli bir süredir. Yükleyip sisteminizi temizledikten sonra kaldırabilirsiniz.

Zemana Nasıl Kullanılır

Zemana İnternet Sayfasından yazılımını indiriyoruz. İndirme linkini aşağıda paylaştık, daha sora yüklemeye başlıyorsunuz. Setup işlemini “Next” yaparak kurulumu tamamlayın.

Zemana AntiMalware yazılımını çalıştırdıktan sonra Ana ekranda sağ alt köşedeki “Smart Scan” bölümünü “Deep Scan” seçerek, hemen altındaki “Scan” butonuna basıyoruz. Zemana Antimalware yazılımı tüm sisteminizi, tarayıcılarınızı ve registry kayıtlarını inceleyerek zararlı yazılımları tespit edecektir. Daha sonra zararlı yazılımların olduğu bir liste size sunulacaktır. Zaten tarama sırasında bir zararlı yazlım bulursa, Zemana Antimalware, mavi renkten kırmızı renge dönüşüyor böylece sizi uyarıyor. Yazılım otomatik olarak hemen tüm zararlı yazılımları temizlemeye başlıyor.

Zemana İndirme linki
http://www.zemana.com/Download.aspx

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.