Java Güncelleme ve Yükleme Sorununu Düzeltme

Java Güncelleme ve Yükleme Sorununu Düzeltme

Java güncelleme nasıl yapılır, java güncelleme sorunu giderme, java yükleme sorunu nasıl düzeltilir? java güncellenmiyor veya yüklenmiyorsa bu sorunun bir çok nedeni bulunmaktadır. Özellikle son zamanlarda java’nın açıkların yönelik yazılan virüs gibi zararlı yazılımlar neden ile de çeşitli hatalar ile karşılaşabiliriz. İşletim sisteminden kaynaklanan çeşitli hatalar oluşabilir. Java sorunları genelde güncelleme esnasında oluşmaktadır. Java kullanıcılara tüm işletim sistemleri ile uyumlu çalışan versiyonlar sunmaktadır. Günümüzde internet çok yaygın hale geldi ve bir çok web site ve uygulama java platformunda çalışmaktadır. gerek güvenlik açıklarını kapatmak gereke yeni uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmek için sisteminizde yüklü olan java yazılımını güncellemeniz gerekiyor.

Java Nasıl Yüklenir

Bilgisayarınızı güncel bir Antivirüs programı ile taratıyorsunuz ve sisteminizde casus yazılım olmadığına emin olduktan sonra www.java.com/tr/ sitesine girip Ücretsiz Java İndirme butonuna tıklayarak sisteminize java yazılımını yükleyebilirsiniz. Eğer sisteminizde zaten java yüklü ancak güncelleyemiyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

Java Nasıl Güncellenir

Java’yı sisteminize yüklerken hatalar ile karşılaşıyorsanız java’yı sisteminizden kaldırıp yeniden kurmanız gerekiyor. Başlat menüsünden Denetim Masası daha sonra Programlar ve Özellikler ikonuna tıklayınız. Buradan java’nın eski sürümünün üzerine gelip sağ tık yaptığınızda gelen menüden kaldır seçeneğine tıklayarak sisteminizden Java’nın eski sürümünü kaldırabilirsiniz. Daha sonra Bilgisayar – Yerel Disk (C:) – Program Files içerisinde bulunan Java klasörünü silmelisiniz. Artık sisteminizdeki tüm Java dosyalarını silmiş bulunuyorsunuz şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz ve Java’ı baştan yüklüyorsunuz.

www.java.com/tr/ sitesine giriyorsunuz ve Ücretsiz Java Yüklemesi butonuna tıklıyorsunuz. daha sonra yeni sayfada Onaylayın ve Ücretsiz İndirme İşlemini Başlatın butonuna tıklıyorsunuz. Java yükleme dosyasını bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız. İndirdiğiniz dosyaya tıklayarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Bu sırada açık olan tarayıcınızı kapatınız.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...
  • Volkan aras:Whatsapp üzerinden yazbilirmisiniz azerbaycandayım...
  • Davut Selek:Lütfen kapatılan Facebook hesabımın tekrar açılmas...
  • Davut Selek:Herkese kapalı olan gereksiz adlı bir sayfamda yas...
  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir