Kısaltılmış Linklerin Virüslü Olup Olmadığını Kontrol Etme

Kısaltılmış Linklerin Virüslü Olup Olmadığını Kontrol Etme

Özellikle sosyal medyada paylaşılan linkler karakter uzunluğu nedeni ile kısaltılarak paylaşılıyor. Özellikle Twitter’da bir web sitenin içeriğine gitmek istediğiniz zaman karşınıza kısaltılmış yönlendirici linkler çıkıyor. Haliyle ziyaretçi bu kısa linklerin nereye yönlendiğini tıklamadan göremiyor. Unshorten.link web adresi kısa linkleri kontrol edebileceğiniz decoder bir site olmanın yanı sıra sitenin zararlı içerik barındırıp barındırmadığını da test ediyor. Bu sitenin güzel bir özelliği de yaygın olarak kullanılan Google Chrome İnternet tarayıcısına uzantı olarak ekleyebiliyor olmanızdır.

unshorten.link Kullanımı

Şeffaf Tarama, Unhorten, kısaltılmış bir bağlantıyı tıkladığınızda hedefinizi ve güvenlikle ilgili endişelerinizi gösterir.

Malware koruması, kısaltılmış bir URL’nin arkasında herhangi bir şey olabilir. Unshorten ile tarama yaparak kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol eder ve şüpheli bir siteyi ziyaret etmeden önce sizi uyarır.

Gizlilik, herkes izlenmeyi sevmez. Unshorten uzantısı 15 yaygın izleme çerezini engeller ve bağlantı boyunca sizi uyarır.

http://unshorten.link

unshorten.link Google Chrome Ekleme

Web sitesine girdiğiniz zaman sağ üstte Install for Chrome butonunu göreceksiniz. Daha sonra yönlendirildiğiniz sayfadan Chrome’a Ekle butonuna tıklayıp Uzantı Ekle butonuna tıklayarak kurulumu tamamlıyorsunuz.

Google Chrome’da nasıl eklenti kaldırılır?

Google Chrome’dan bir eklentiyi kaldırmak istiyorsanız yapmanız gereken şey sadece birkaç tıklamadır. Kaldırmak istediğiniz eklentinin üzerine gelerek sağ tıklayın ve açılan menüden “Chrome’dan kaldır” seçeneğine tıklayarak kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...
  • Yaşsr özalp:Bir canon kullanıcısı olduğum için ekmolsrak alfıp...
  • ceren defne:ya ben oyuna girmrk istiyorum google dan ama diyo ...
  • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
  • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
  • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
  • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...