Kısaltılmış Linklerin Virüslü Olup Olmadığını Kontrol Etme

Kısaltılmış Linklerin Virüslü Olup Olmadığını Kontrol Etme

Özellikle sosyal medyada paylaşılan linkler karakter uzunluğu nedeni ile kısaltılarak paylaşılıyor. Özellikle Twitter’da bir web sitenin içeriğine gitmek istediğiniz zaman karşınıza kısaltılmış yönlendirici linkler çıkıyor. Haliyle ziyaretçi bu kısa linklerin nereye yönlendiğini tıklamadan göremiyor. Unshorten.link web adresi kısa linkleri kontrol edebileceğiniz decoder bir site olmanın yanı sıra sitenin zararlı içerik barındırıp barındırmadığını da test ediyor. Bu sitenin güzel bir özelliği de yaygın olarak kullanılan Google Chrome İnternet tarayıcısına uzantı olarak ekleyebiliyor olmanızdır.

unshorten.link Kullanımı

Şeffaf Tarama, Unhorten, kısaltılmış bir bağlantıyı tıkladığınızda hedefinizi ve güvenlikle ilgili endişelerinizi gösterir.

Malware koruması, kısaltılmış bir URL’nin arkasında herhangi bir şey olabilir. Unshorten ile tarama yaparak kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol eder ve şüpheli bir siteyi ziyaret etmeden önce sizi uyarır.

Gizlilik, herkes izlenmeyi sevmez. Unshorten uzantısı 15 yaygın izleme çerezini engeller ve bağlantı boyunca sizi uyarır.

http://unshorten.link

unshorten.link Google Chrome Ekleme

Web sitesine girdiğiniz zaman sağ üstte Install for Chrome butonunu göreceksiniz. Daha sonra yönlendirildiğiniz sayfadan Chrome’a Ekle butonuna tıklayıp Uzantı Ekle butonuna tıklayarak kurulumu tamamlıyorsunuz.

Google Chrome’da nasıl eklenti kaldırılır?

Google Chrome’dan bir eklentiyi kaldırmak istiyorsanız yapmanız gereken şey sadece birkaç tıklamadır. Kaldırmak istediğiniz eklentinin üzerine gelerek sağ tıklayın ve açılan menüden “Chrome’dan kaldır” seçeneğine tıklayarak kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Biraz eski bir ürün ölü piksel testi yapın....
  • Ayalin:Merhaba; Nikâh cd sinde % 52 de kalıp kendisi kap...
  • bulent:ne vardi sanki icinde kapat git...
  • Çağatay Can:merhabalar ekran karşısında 15 dk kalayım hemen g...
  • Yasemin Dilan:Faydalı programlar, teşekkürler. usb virüs temizle...
  • melda taptık:blogcu.com da şifremi ve kullanıcı adımı hatırlamı...
  • Hero_emiya:Ben notebookumu açıp temizledim fakat temizleme so...
  • toygar:kapatılan face hesaplarını açan varsa benimle ilet...