Kısaltılmış URL Çözücü

Kısaltılmış URL Çözücü

Kısaltılmış URL adreslerini online olarak açabilirsiniz. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşması ile birlikte kullanıcılarında birbirleriyle ve takipçileriyle olan URL adres paylaşımı da arttı. Bazı sosyal medya hesaplarının 140 karaktere kadar izin vermesi nedeni ile kısaltılmış URL yaygınlaştı uzun bir URL adresi yerine daha az yer kaplayan kısaltılmış URL daha kullanışlıdır. Tabi ki bununla birlikte ark niyetli kişilerde durumdan yararlanmak için kullanıcıların IP’lerini tespit edecek yada hesaplarını çalabilmek için çeşitli sayfalara yönlendirmektedir. Paylaşılan linke tıklamadan kopyalayıp bu sayfalarda çözebilirsiniz.

Kısaltılmış URL Adresi Nasıl Çözülür

Kısaltılmış URL adreslerini çözmek oldukça kolay bir işlemdir. Sizinle paylaşılmış olan kısa URL adresini kopyalayıp aşağıda sizinle paylaştığımız web sitelerden birine yapıştırmanız ve çözme butonuna tıklamanız yeterlidir.
kisaltilmis-url-kopyala
URL adresinin kısa ismi ile görünen ismi farklı olabilir. Yukarıdaki resimde verdiğimiz örnekte kısa isim http://t.co/V70IUycDOS olarak görünürken, görünen isim goo.gl/grfS0z şeklinde görünmektedir. İlk bağlantıyı kopyalarsanız ve çözerseniz ikincinin karşınıza çıktığını görürsünüz. İkinci bağlantıyı kopyalayıp tekrar çözerseniz gerçek adrese ulaşmış olursunuz.

Kısaltılmış URL Çözen Siteler

http://checkshorturl.com

http://untiny.me

http://www.knowurl.com

http://urlxray.com

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar