Linkedin Kullanıcı Adı Nasıl Alınır

Linkedin Kullanıcı Adı Nasıl Alınır

Sosyal medya her alanda odluğu gibi iş dünyasında da yerini aldı. Bu nedenle kullanıcı adı yani sizin dijital kimliğiniz bir diğer yaygın kullanımıyla da username büyük öneme sahip oluyor. İş dünyasındaki kişilerin başka kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bu platformda karışıklıkları önlemek ve daha kolay ulaşılabilir olmanız arama sonuçlarında ön plana gelebilmeniz için neler yapmanız gerektiğini sırası ile anlatacağız. Tüm sosyal mecralarda kullanıcı adlarını aldığınız aman orijinalliğinizi korumuş olursunuz.

Linkedin Kullanıcı Adı (Username) Alma

İlk olarak sisteme giriş yapıyorsunuz ve şu linke tıklıyorsunuz; http://www.linkedin.com/profile/public-profile-settings?trk=prof-edit-edit-public_profile buraya tıkladıktan sonra açılan sayfada Genel Profil URL’nizi özelleştirin bağlantısına tıklayın.

Genel profil URL’nizi özelleştirin penceresinde ise tr.linkedin.com/in/ kısmındaki kutucuğa istediğiniz ismi yazabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın boşluk, özel karakterler ve Türkçe karakterler kullanmıyorsunuz.

Linkedin-Genel-profil-URL

Almak istediğiniz kullanıcı adını yazın ve Özelleştirilmiş Url Ayarla butonuna tıklamanız yeterlidir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.