Linky ile Köprülenmiş Linkleri Ortaya Çıkartma

Linky ile Köprülenmiş Linkleri Ortaya Çıkartma

Linky adlı Firefox eklentisi ile çok partlı ve tam ismi gizlenmiş olan linkleri görüntülemek artık çok kolay, günümüzde linkler daha az yer kaplasın, kullanıcı takip etmek yada reklamlara yönlendirip para kazanmak gibi pek çok amaç ile maskelenmiş olabilir. İşte bu eklenti sayesinde maskeyi ortadan kaldırıp doğrundan linkin tam URL adresine bize bu linkleri görme fırsatı sunuyor. Özellikle çok partlı uygulamaların bir kısmı gizlenmiş şekilde duran linklerini kolay bir şekilde tek tek veya listeli bir şekilde göstermek, kopyalanmasını sağlayabilirsiniz.

Linky Nasıl Kullanılır

Bu eklenti sayesinde Part 1, Part2 yada Link 1, Link 2 gibi maskelenmiş linkler ile teker teker uğraşmaktan kurtulacaksınız. Öncelikle sizinle aşağıda paylaştığımız linkten eklentinizi kurmanız gerekiyor. Açılan sayfadan “Add to Firefox” butonuna basıyorsunuz ve ardından açılan pencereden “Şimdi Kur” butonuna tıklayarak eklentiyi kuruyorsunuz. Firefox kurulumu tamamladıktan sonra yeniden başlayacaktır. Şimdi gelelim nasıl kullanıldığına.
linky-firefox-plugin
Öncelikle indirmek istediğimiz linklere geliyorsunuz. Tüm linkleri seçerek sağ tıklıyorsunuz ve açılan menüden Linky sekmesine gelip açılan pencereden Open Selected Links in Tab seçeneğine tıkladıktan sonra küçük bir pencere açılacak ve tüm köprülerin linkleri orada görünecektir. Bu seçeneğe tıklayınca tüm köprülerin linkleri kopyalanmış olacaktır. Şimdi dilediğimiz yere “yapıştır” diyerek alabilirsiniz.

Linky İndirme Linki
https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/linky/

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.