seo dersleri

Mozilla Firefox Ram Bellek Kullanımı Nasıl Düşürülür

Mozilla Firefox Ram Bellek Kullanımı Nasıl Düşürülür

kullanıcılarına hız ve esnek kullanım vaat ediyor. Ancak bu vaatte bulunurken sistem kaynaklarınızı bir hayli tüketiyor. özellikle bilgisayarınızın RAM belleğini büyük ölçüde kullanmaktadır. Buda bilgisayarınızın genel performansının düşmesine neden olur. RAM bellek kullanımını düşürmek için üretilen Memory Fox eklentisi ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. İçin Ram Kullanımını düşüren Eklenti Memory Fox;

bir çok yeniliğe imza atmış bir tarayıcıdır. İnternet kullanıcılarının %20’sinin tercih ettiği Firefox, Chrome’nin piyasada ağırlığını koyması ile kan kaybetse de yeni güncellemeleri ile yeniden toparlanma sürecine girecektir. Firefox yaptığı güncellemelerle tarayıcıya yeni özellikler ekliyor buda daha fazla RAM kullanımı demek oluyor. Standart bir internet kullanıcısının ortalama olarak aynı anda 10 sekme kullandığı durumlarda ram kullanımının 300-400MB ve daha üstü seviyelere gelmesi kullanıcıyı zor durumda bırakıyor.

Özellikle son sürümlerinde aşırı RAM bellek tüketme sorunu fazlasıyla kendisini hissettiriyor. Firefox kullanıcılarının büyük bir bölümü bu konudan şikâyetçidir. Üreticiler bu duruma el atmazlarsa Mozilla Firefox kan kaybetmeye devam edecektir. Mozilla Firefox’un eklenti özelliği sayesinde bu durumdan kurtula biliyorsunuz. Mozilla Firefox için bireysel bir kullanıcı tarafından geliştirilen Memory Fox eklentisi tarayıcınız aşırı RAM kullandığında duruma anında müdahale ediyor. Eklenti bu nu aktif olarak kullanılmayan bölümleri hafızadan silerek yapıyor. Böylece aşırı RAM kullanımı azalmış oluyor ve bilgisayarınızın genel performansı düşmemiş oluyor.

Memory Fox Eklentisi İndir

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner