Altcoin Nasıl Üretilir? Altcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Altcoin Nasıl Üretilir? Altcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

AltCoin Mining nasıl yapılır? Bitcoin’in hızlı yükselişinin ardından Bitcoin madenciliği yapmak oldukça zor hale geldi. Bu yüzden bir çok kullanıcı diğer altcoinlere yöneldi. Yeni çıkan altcoinleri üretmek çok daha kolay, altcoinleri ilk ürettiğinizde değersiz olabilir fakat zamanla ürettiğiniz coinler hızla değer kazanarak sizi ihya edebilir. Peki altcoinleri nasıl üreteceksiniz? Şimdi esas konumuza dönelim, bunun için size işin donanım bölümünde bahsetmeyeceğiz. Artık pek çok kişi nasıl bir bilgisayar toplaması gerektiğini biliyor. Biz bu makalemizde Yazılımsal tarafına değineceğiz.

Altcoin Madenciliği Nasıl Yapılır

Evinizde yada ofisinizdeki bilgisayarınız ile altcoin üretmek istiyorsanız Mining kasaya ihtiyacınız yok ancak üretiminiz çok düşük olacaktır. Bu nedenle eğer bu işi ciddi manada yapmak istiyorsanız bir Mining kasa toplamanız şart, ancak evde veya ofiste sürekli açık duran bir bilgisayar varsa bundan yararlanmak için altcoin madenciliği yapabilirsiniz. Bunun için ilk önce bir havuza kayıt olmanız gerekiyor.

https://suprnova.cc web sitesi güvenilir maden havuzlarından biridir. Sitenin ana sayfasına girdiğiniz zaman üretebileceğiniz coinleri göreceksiniz. Biz burada örnek olarak ZEC yani ZCASH üreteceğiz.

ZCASH karşısındaki Start Mining yazısına tıklayıp ilgili havuza gidiyorsunuz. Havuz kaydınızı yapmak için sağ üst bölümde yer alan Guest yazısına geldiğinizde açılan menüden Sign Up yazısına tıklayın ve açılan sayfayı doğru bir şekilde doldurarak kaydınızı tamamlayın.

Şimdi sıra işçi oluşturmaya geldi. Bunun için sol menüden My Workers linkine tıklayınız. Açılan menüden Worker Name ve Worker Password bölümlerine istediğiniz gibi isim verebilirsiniz. Burada ben örnek olarak amele isminde bir işçi oluşturdum, bu kayıt esnasında kullanıcı adı olarak girdiğim dijitalteknoloji kullanıcısının işçileridir. Tabi bunu siz kendinize göre değiştirin. Havuz kaydınız tamam şimdi sıra üretime geçmeye geldi.

Önce sisteminize uygun programı indirmeniz gerekiyor. Bunun için sol menüde yer alan Help linkine tıklayıp açılan sekmeden Getting Started linkine tıklayınız. Bu bölümde hangi yazılımı indirdiyseniz aşağıdan da o kodu yazmanız gerektiğini unutmayınız. İndirdiğiniz zipli dosyayı C dizininin için atıp kodları kendinize göre uyarlayınız.

İşlemci madenciliği yapmak istiyorsanız örnek uygulama şu şekilde olacaktır:

https://yadi.sk/d/MP11NSIM3RBuw3 ilgili yazılımı indirip RAR’dan çıkartın ve klasörü C dizininin içine atınız. Daha sonra Windows + R tuşlarına aynı anda basarak Çalıştır penceresini açınız. Bu pencereye CMD yazıp Tamam butonuna tıklayınız. Açılan ekrana aşağıdaki kodu yazıp madenciliğe başlayabilirsiniz.

c:/zec/nheqminer -u dijitalteknoloji.amale -p 1071

Madenciliğe başladıktan sonra ana sayfada yer alan Dashboard linkine tıkladığınızda çalışan işçi bilgisayarlarınızı burada görebilirsiniz. Ne kadar işlem yaptığınızı ve payınıza düşeni bu ekrandan görebilirsiniz. Veriler anında ekrana yansımayabilir. Bu nedenle biraz sabırlı olmanız gerekebilir.