Panik Butonu ile Meraklı Gözlere Karşı Önlem Alma

Panik Butonu ile Meraklı Gözlere Karşı Önlem Alma

Genellikle ofislerde karşılaşılan bir durum olan “Meraklı Göz” sıkıntısının önüne geçebilirsiniz. Böylece özel bir işle meşgulken veya yasak olan bir şeyle uğraşırken, hızlı bir hareketle sekmeleri gizleyebilirsiniz. Bunun için Google Chrome ile uyumlu olan PanicButton eklentisine ihtiyacınız var. Eklentiyi kurulduktan sonra sağ üst köşeye yerleşiyor. Birisinin yaklaştığını gördüğünüz an, bu düğmeye veya düğmeyi etkinleştiren kısa yol tuşuna basmanız yeterlidir. Panik Butonu özellikle başkaları tarafından ekrnının görünmesini istemeyen kullanıcılar tercih etmektedir.

Panik Butonunun Özellikleri ve Kullanımı

PanicButton sizler için tüm sekmelerinizi tek seferde gizlemeyi sadece tek bir tuşla hallediyor. Daha sonra ayrı bir klasörde yer imi olarak kaydedilir. Bundan sonra PanicButton yeşile döner ve size o anda kaç sekmenin gizlendiğini gösterir. PanicButton’a tekrar tıkladığınızda daha önce saklamış olduğunuz tüm sekmeler geri yüklenir. Eğer sekmelerinizi geri yüklemek istemiyorsanız sadece Chrome’un “Diğer yer imleri” klasörünün altındaki “temporary Panic” klasörünü silmeni gerekiyor.

Eğer isterseniz PanicButton’un klavye kısayolunu kullanabilirsiniz. Tüm sekmelerinizi gizlemek ve ya göstermek için sadece F4’ye basın.

Google Chrome PanicButton Eklentisi
https://chrome.google.com/webstore/detail/panicbutton/faminaibgiklngmfpfbhmokfmnglamcm?hl=tr

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.