3:46 am - 2 Temmuz 2014, Çarşamba

SSL Bağlantısı Hatası ve Çözümü

SSL Bağlantısı Hatası ve Çözümü

bağlantı sorunu bazı sitlere girdiğimizde karşımıza çıkar. Alışveriş siteleri Google, Facebook, Twitter gibi sosyal ağ siteleri sertifikası kullanmaktadır. Bu hata çıktığında sunucu ile güvenli bağlantı kurulamaz. Bu durum sunucuyla ilgili bir sorundan da kaynaklanabileceği gibi sahip olmadığınız bir istemci kimlik doğrulaması sertifikası da gerçekleştiriyor olabilirsiniz. olarak karşımıza çıkan SSL – Secure Socket Layer sorununun çözüm yollarını anlatacağız…

Site Adresi http’yi Düzeltme

Girmek istediğiniz web sitenin http:// şeklinde bir ifade varsa bunu https:// olarak değiştiriniz. Bazı durumlarda protokol hatası alabilirsiniz.

Bilgisayarınızın Tarih ve Saatini Kontrol Ediniz

Öncelikle bilgisayarınızın saatiyle, Windows sunucu saatini eşleyin, eş değilse. Yani bilgisayarınızın saatini kontrol edip, doğru saati gösterdiğinden emin olun. Denetim Masası → Tarih ve Saat‘i tıklayın buradan Tarihi ve saati değiştir seçeneğine tıklayıp doğru bilgileri giriniz.

Bilgisayarınızın İnternet Ayarlarını Kontrol Edin

Modeminizi yeniden başlatın, Bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım olabilir bunun için virüs taraması gerçekleştirin eğer ücretsiz bir antivirüs programı kullanıyorsanız kalitesini kontrol ediniz. Çerezleri temizleyin ve Antivirüs programınızın veya güvenlik duvarınızın internet tarayıcınıza izin verdiğinden emin olunuz.

Proxy ayarlarınızı değiştirmeyi deneyin, Ayarlar → Gelişmiş ayarları göster → Proxy ayarlarını değiştir‘i tıklayın. Açılan Internet Özellikleri iletişim kutusunda Yerel Ağ Ayarları‘nı açtıktan sonra “Ayarları otomatik olarak algıla” onay kutusunun işaretlenmiş olduğundan emin olun. Bundan sonra karşınıza çıkan iletişim kutularının hepsine Tamam diyerek kapatınız.

"SSL Bağlantısı Hatası ve Çözümü" Başlıklı Konu İçin 11 Yorum Yapıldı.

 1. FIRAT diyor ki:

  ADMIN TMM SAATİ AYARLADIM AMA YİNEDE SSL BAĞLANTI HATASI ÇIKIYOR NEDEN OLUYOR BU HATA TABLETIMDE OLUYOR LTFN Bİ ÇÖZÜM ÖNERİN

 2. Fırat diyor ki:

  ARKADASLAR ETAP4 TABLETTE BU SORUN ÇIKTI SAAT YANLIŞ TABLETTE SAAT DEĞİSTİRMEYI BULAMIYORUM LTFN YARDIM FACEBOOK:FIRAT İŞİNERİ 4 RENKKLI FOTO VAR LTFN EKLEYIN ANLATIN

  • admin diyor ki:

   Android işletim sisteminde saat şöyle değişir. Ana ekranda, Tüm uygulamalar simgesine ve ardından Ayarlar simgesine tıkla daha sonra Sistem bölümünde, Tarih ve saat seçeneğine tıkla buradan Saati ayarla seçeneğine tıklayın veya dokunun ve doğru saati, dakikayı ve AM ya da PM seçeneğini seçmek için listelerde ilerleyin. Saat doğru olduğunda, Bitti seçeneğine tıklaman yeterli.

 3. vildan diyor ki:

  tarih saat değiştirdim yine olmuyo çerezleri de sldim :(

 4. yaho diyor ki:

  çok saolun

 5. ali diyor ki:

  arkadaşlar sırf siteye hit almak için çözüm yazmayın allah akşına bu mu çözüm şimdi??? gülerler adama

 6. emrah diyor ki:

  ben Proxy ayarlarını değiştir i yaptım oldu teskkur ederım

 7. Kemal diyor ki:

  arkadaşlar ben de değiştirdim ama hiçbiri olmadı başka bir yöntem varsa lütfenn yardımcı olabilirmisinizz.

 8. Ali diyor ki:

  çok ama çok saolun tarihi ayarladım ve düzeldi teşekkürler

 9. Ahmet efe diyor ki:

  çoooooook saolun tarih ve saati deiştirdim öle oldu

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner