Tarayıcılardaki Gereksiz Eklentiler Nasıl Kaldırılır

Tarayıcılardaki Gereksiz Eklentiler Nasıl Kaldırılır

İnternet tarayıcılarındaki gereksiz eklentiler nasıl temizleyeceğinizi bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. İnternet tarayıcılarınıza siz farkında bile olmadan bir takım eklentiler yüklenmiş olabilir. Özellikle yüklediğiniz programlarla entegre olarak gelen bu eklentiler siz farkında bile olmadan yüklerken kabul etmiş olabilir bu nedenden dolayı tarayıcınız yavaş çalışabileceği gibi kişisel bilgileriniz tehlikede olabilir. Bu tip istenmeyen toolbar ve eklentiler nedeni ile tarayıcınızdaki alanınız kısıtlanabilir. Şimdi adım adım bu eklentileri nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağız.

Tarayıcı Eklentileri Nasıl Kaldırılır

Google Chrome İçin:

Google Chrome’de eklentileri kaldırmak için tarayıcınızı açın ve menüden Araçlar buradan da Uzantılar seçeneğine tıklıyorsunuz. Eklentileriniz liste halinde sıralanacaktır. Eklentinin son kısmında çöp tenekesi simgesine tıkladığınızda eklentiler silinecektir. (çöp tenekesi simgesinin üzerine geldiğinizde Chrome’dan kaldır yazısını göreceksiniz.)

Internet Explorer İçin:

Internet Explorer’dan eklentileri kaldırmak için tarayıcınızı açın ve Araçlar, Eklentileri Yönet bölümüne gelip ihtiyacınız olmayan eklentilerin üzerine tıklayıp devredışı bırak butonuna tıklamanız yeterlidir.

Firefox için:

Firefox’tan eklentileri kaldırmak için tarayıcınızı açın ve Araçlar, Eklentiler altından Eklentiler bölümünde etkisizleştir veya kaldır seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Yasemin Dilan:Faydalı programlar, teşekkürler. usb virüs temizle...
  • melda taptık:blogcu.com da şifremi ve kullanıcı adımı hatırlamı...
  • Hero_emiya:Ben notebookumu açıp temizledim fakat temizleme so...
  • toygar:kapatılan face hesaplarını açan varsa benimle ilet...
  • tolga:1 saatir arıyorum yok regeditten oraya gir buraya ...
  • Emir:Çok teşekkürler...
  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...