Telefon Çalınca İnternet Bağlantısının kopma Nedeni

Telefon Çalınca İnternet Bağlantısının kopma Nedeni

Telefon çalınca internet kesiliyor, telefon çaldığında internet bağlantısı kopuyor, telefon çaldığında internet bağlantısı neden gidiyor? İnternete bağlandıktan sonra telefonunuzu birisi aradığında bağlantınız kopuyorsa bunun birkaç nedeni olabilir. Bu makalemizde bağlantınızın kopma nedenleri ve çözüm yollarını anlatacağız. İnternetin kopma sorunu kullanıcıların en büyük sıkıntılarından bir tanesidir. İşte arama yapılınca bağlantınızın kopma nedenleri ve çözüm yolları…

Bağlantının Kopma Nedenleri ve Çözümleri

Telefon Çalınca Kopmanın Nedenleri

Splitter olmaması
Splitter bağlantısının yanlış yapılması
Hattınızdaki paralel telefon bağlantıları yada hatalı iç tesisatın yapılması.
Türk telekom santralindeki splitter arıza vermesi

Bağlantının Kopmasını Önlemek için Çözümler

Kullanıcıların en büyük hatası Splitter kullanmamalarıdır. Eğer telefon bağlantınızı ve modeminizi bir Splitter ile bağlantınızı oluşturmadıysanız internetiniz telefon çaldığı zaman kopacaktır. Splitter’ın ne olduğunu bilmiyorsanız resimden de inceleyebilirsiniz.

splitter

Splitter bağlantılarınızı yanlış yaptıysanız internet bağlantınız kopabilir. Telefon hattını Splitter üzerinde Line yazan kısmına, Modem yazan kısma ise modeminizden gelen kabloyu, Phone yazan kısma ise telefonunuzdan gelen kabloyu takmanız gerekiyor.

Evinizde veya ofisinizde kullandığınız bir paralel telefon yada splitter dışında ek bir bağlantı bulunuyorsa bunları kapatmanız gerekiyor. Paralel almanız gerekiyorsa Splitter’ın Phone çıkışından almanız gerekiyor.

Eğer yukarıda anlattıklarımızı harfiyen uyguladınız ancak halen düzelmedi ise splitter dahil bütün bağlantılarınızı hat üzerinden çıkartıp hattınızdan gelen kabloyu doğrudan modeminize takınız ve deneme amaçlı telefonunuzu arayınız. Eğer telefonunuzu aradığınızda internet bağlantınız kopuyorsa internet sağlayıcınızın splitterı arızalıdır. Bunun için yapmanız gereken internet servis sağlayıcınızı aramanızdır. Örneğin TTNET kullanıcıysanız 444 0 375 numaralı hattı aramalısınız.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.