Tüm Mail Hesaplarınızı Gmail ile Birleştirin

Tüm Mail Hesaplarınızı Gmail ile Birleştirin

Tüm E-Posta adreslerinizi Gmail’de toplayabilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzü, yüksek derece güvenlik hizmeti sayesinde spam önleme sistemi sıradan bir e-posta hizmetinden öte barındırdığı pek çok özellikle birçok kullanıcının beğenisini kazanıyor. Bu nedenle kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Birçok internet kullanıcısının kişisel bir e-posta adresi, bazı portal ve forumla­ra üye olmak için kullandığı başka bir e-posta hesabı ve bir de işi ile ilgili kurumsal e-posta adresine sahip. Bu hesaplarınıza tek tek giriş yapmak ve mail kontrolü yapmak sizi biraz yorabilir. Gmail tüm e-posta hesaplarınızı tek bir noktada toplayarak kullanıcılara büyük kolay­lık ve zamandan tasarruf sağlıyor.

Gmail oturumunuzu açın; “Seçe­nekler” altındaki “Posta Ayarla­rı” menüsüne girip “Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi” sekmesi­ni görüntüleyin. “Sahip olduğu­nuz bir P0P3 posta hesabını ek­leyin” seçeneğine tıklayın. Karşı­nıza gelen penceredeki kutucuğa e-posta adresinizi girin. Sonraki aşamada P0P3 kul­lanıcı adı, şifre, POP sunucu­su ve bağlantı noktası bilgile­rini girin. Bu bilgilere kullan­dığınız e-posta servisinin yar­dım sayfalarından ulaşabilirsiniz.

E-postalarınızın kopyasının posta indirilen sunucuda kal­masını istiyorsanız “Alınan ile­tinin bir kopyasını sunucuda bı­rak” seçeneğini işaretleyin, Artık eklediğiniz e-posta adresi­nize gelen tüm e-postaları Gmail hesabınızdan okuyabileceksiniz. Eğer eklediğiniz bu e-posta ad­resiyle Gmail üzerinden e-posta göndermek istiyorsanız ilk seçe­neği işaretleyin ve ardından “Son­raki Adım” butonunu kullanın.

İşlemi tamamlamak için ekle­diğiniz e-posta adresinin ken­dinize ait olduğunu doğrula­manız gerekiyor. “Doğrulamayı Gönder” butonuna tıkladığınız­da e-posta adresinize doğrula­ma kodu gönderiliyor. Bu doğ­rulama kodunu sonraki aşama­da girerek işlemi tamamlayabi­lirsiniz.

 

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Asgsggsgsgs:Kayıt defteri adımını neden yapalım açıkla önce...
  • admin:Bir işlemcinin saniyede gerçekleştirebileceği maks...
  • umit:saat hızı nedir?...
  • deryaozarslan:merhaba bende ıkı senedır bu olayı yasıyorum ben h...
  • onur:bende aynınseylerı ıkı yıldır yasyorum aklımdakı d...
  • Merve:Benim facebook hesabım durduk yere kapatıldı 1 haf...
  • mehmet:çok teşekkür ederim acayip işime yaradı. tertemiz ...
  • Serdar:Arkadaşlar hakımda yalan yanlış calıştıgım şirkete...