Twitter Kapatıldı Nasıl Girebilirim Resimli Anlatım

Twitter Kapatıldı Nasıl Girebilirim Resimli Anlatım

başbakanın yaptığı açıklamadan kısa bir süre sonra kapatıldı. Facebook ve Youtube sitelerinde kapatılması bekleniyor. Ancak ülke olarak bu konuda daha önceden tecrübeliyiz. Çünkü yıllar önce Youtube yasaklanmış ve başbakanda bu siteye nasıl girilebileceğini anlatmışı. Şimdi bizde sizlere aynı yöntemle Twitter sosyal medya sitesine nasıl giriş yapabileceğinizi anlatacağız. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın internet sitesinde Twitter ile ilgili acıkama ise şu şekilde “Bu İnternet sitesi (twitter.com) hakkında istanbul Anadolu 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 03/02/2014 tarih ve2011/795 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından KORUMA TEDBİRİ uygulanmaktadır.

DNS Yöntemi ile Twitter’a Giriş Yapma

Denetim Masasını giriyorsunuz ve burada Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne tıkıyorsunuz. Karşınıza bilgisayara bağlı olan ağ bağlantılarını göreceksiniz. Daha sonra ekranın sol tarafında yer alan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin seçeneğine tıklıyorsunuz.

Bagdastirici-ayarlarini-degistirin

Burada internete bağlı olduğunuz ağa sağ tık yapıyorsunuz ve özellikler seçeneğini seçiyorsunuz. Eğer Wirless ile internete bağlı iseniz Wireless Network Connection seçeneğini seçiyorsunuz.

Wireless-Network-Connection

Ağ bağlantınızın özelliklerine tıkladıktan sonra gelen sayfadan “İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4)” bölümüne bir kez tıklayın. Ardından “Özellikler” butonuna tıklayın.

internet-Protokolu

İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4) özelliklerine tıkladıktan sonra gelen sayfadan “Aşağıdaki DNS sunucularını kullan” seçeneğini seçiyoruz. Sonrasında “4.2.2.1″ ve “4.2.2.2″ DNS’leri yazıyoruz ve Tamam seçeneğine tıklayarak Twitter’a giriş yapabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar