Twitter Retweet Nasıl Engellenir

Twitter Retweet Nasıl Engellenir

Twitter kullanıcılara retweet engeli getirdi. Yani hesabınızda takip ettiğiniz bir kullanıcının yapmış olduğu retweetlerini engelleyebilirsiniz. Twitter’da takipçiler tarafından atılan tweet’lerin retweet edilmesi favori olması popülerliğin bir simgesidir. Ancak bu durum her zaman iyi olmayabiliyor. Özellikle ünlü isimlerin ve politikacıların attığı bir tweet retweet edilerek hızla yaygınlaşması daha sonradan başlarını ağrıtabiliyor. Takip ettiğiniz kişilerin yaptığı retweetler sizin anasayfanızda görülür. Eğer sürekli olarak retweet yapan biri varsa hesabınızda ve bu size rahatsızlık veriyorsa bu kişinin yapmış olduğu retweetleri engelleyebilirsiniz.

Twitter Retweet Engelleme

Takipçisi olduğunuz kişinin yapmış olduğu Retweetleri engellemek için ilk olarak bu kişinin profiline gidiyorsunuz. Daha sonra takip ediliyor butonunun yanında yer alan açılır menüye tıklayarak buradan Retweetleri kapat seçeneğine tıklayıp engelleme işlemi yapabilirsiniz.

Twitter-Retweet-Engelleme

Eğer belli bir süre sonra bu özelliği geri açmak isterseniz yine aynı kısımda yer alan Retweetleri Aç sekmesine tıklayarak yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. Mehmet dedi ki:

    Tweetlerimin tek tek d3gil ,komple nasil retweet yapilmasini engellerim

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.