Twitter Takip Ettiklerim Artıyor

Twitter Takip Ettiklerim Artıyor

Twitter hesabınızda takip ettiğiniz kişiler kendiliğinden artıyorsa Auto follow-up sorunu yaşıyorsunuz demektir. Twitter’da farkında olmadan takip ettikleriniz artıyorsa hemen paniğe kapılmayın, bir çok kullanıcı hesabının başkalarının eline geçtiğini düşünüyor ancak durum böyle değil. Twitter hesabınızda izin verdiğiniz uygulamalar ve internet tarayıcılarınızda yüklü olan eklenti ve uygulamalar buna neden olmaktadır.

Twitter’da Farkında Olmadan Takip Ettiklerim Çoğalıyor

Twitter hesabınızda sizin haberiniz olmadan takip ettiğiniz kişi sayısı kendiliğinden artıyorsa bu işi gelir kaynağı etmiş kişilerin listesine girmişsiniz demektir. Takip ettiğiniz kişilerin listesine baktığınızda bir çok alakasız kişi göreceksiniz. Bunları tek tek takibi bırakmak çözüm değil çünkü siz takibi bıraksanız dahi tekrardan sizi takipçi edineceklerdir ve listeniz kabarmaya devam edecek, artık hesabınız başkalarının eline geçmemiş olsa bile bazı müdahalelere müsaittir. Bunun Twitter sosyal ağ sitesinin açıklarından faydalanarak yapıyorlar.

İlk olarak herhangi bir uygulamaya katıldıysanız bu uygulamayı pasif konuma getireceğiz. https://twitter.com/settings/applications linkine tıklayarak giriş yapıyorsunuz karşınıza uygulama listeniz çıkacaktır. Uygulamaların sağ bölümünde Erişimi kaldır butonuna tıklıyorsunuz.

twitter-uygulamlar

Twitter hesabına para karşılığı takipçi satın alan kullanıcılar yüzünden bu durumu yaşıyorsunuz. Kendine güveni olmayan, kitlelere ulaşamayan bu kişiler bu yola başvuruyorlar. Kendilerine farklı bir yol çizerek para karşılığında hızlı bir şekilde takipçi edinmek istiyorlar. Ancak çoğu kullanıcı bu durumdan memnun değil, bu nedenle anında takipçilerini bırakıyorlar. Hiç kimse kendinden habersiz bir şekilde birilerinin takipçisi olmak istemez.

Google Chrome Uzantıları Pasif Etme

Google Chrome internet tarayıcısını kullanıyorsanız tarayıcıyı çalıştırın ve bir sekme açın URL bölümüne chrome://extensions/ yazın ve karşınıza tarayıcınızdaki yüklü olan eklentiler çıkacaktır. Eklentilerin sağ bölümünde yer alan çöp kutusu Chrome’den Kaldır simgesine tıklayıp eklentiyi silebilirsiniz.

Mozilla Firefox Eklentileri Pasif Etme

Mozilla Firefox internet tarayıcılarında eklentileri pasif hale getirmek için URL çubuğuna about:addons yazıyorsunuz ve karşınıza eklenti sayfası çıkacaktır. Eklentilerin sağ tarafında yer alan Etkisizleştir yada Kaldır butonuna tıklayarak ister pasif edebilir isterseniz doğrudan silebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.