Web Sayfası Nasıl Yazdırılır Resim Çıktısı Alma

Web Sayfası Nasıl Yazdırılır Resim Çıktısı Alma

İnternet sayfası yazdırmadan önce baskı önizleme ve internet sayfası yazdırma nasıl yapılır? İnternetten nasıl resim yazdırabilir. İnternetteki yazıları çıktı alma nasıl yapılır? En çok kullanılan tarayıcılar Google Chrome, Internet Explorer ve Firefox internet tarayıcısında nasıl çıktı alınır sırası ile anlatacağız.

Google Chrome Sayfa Nasıl Yazdırılır

Google Chrome web tarayıcısında yazdırmak istediğiniz sayfayı açıyorsunuz ve menüden Yazdır butonuna tıklıyorsunuz. CTRL + P kısayol tuş kombinasyonlarını da kullanabilirsiniz. Chrome web tarayıcısında önizleme ekranı ve yazdırma özellikleri bir arada geliyor. Sayfa kısmından yazdırmak istediğiniz sayfa aralığını belirtiyorsunuz. Buna örnek verecek olursak 3 – 5 şeklinde girmelisiniz. Bu üçüncü sayfadan beşinci sayfaya kadar olan sayfaları yazdırmak anlamına geliyor. Virgül kullanarak ekstra bir sayfa ekleyebilirsiniz. Hedef kısmından yazıcınızı seçmeyi unutmayınız.

Internet Explorer Sayfa Nasıl Yazdırılır

Internet Explorer web tarayıcısında yazdırmak istediğiniz sayfayı açıyorsunuz üst menüden Dosya buradan Baskı Önizleme seçeneğine tıklıyorsunuz. Ön izleme penceresi karşınıza çıkacaktır. Buradan yazdırmak istediğiniz sayfayı seçtikten sonra Yazıcı simgesine tıklayarak yazdırma sayfasına ulaşıyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken ise Sayfa kısmına gelerek yazdırmak istediğiniz sayfa aralığını girerek yazdırmalısınız. Örneğin 2 – 7 girerseniz ikinci sayfadan yedinci sayfaya kadar olan sayfaları yazdırmak anlamına gelir.

Firefox Sayfa Nasıl Yazdırılır

Firefox web tarayıcısında yazdırmak istediğiniz sayfayı açıyorsunuz üst menüden Dosya buradan Yazdırma Ön İzleme seçeneğine tıklıyorsunuz. Yazdırmak istediğiniz sayfaları belirledikten sonra Yazdır butonuna tıklıyorsunuz. Yazdırmak istediğiniz sayfa aralığı Sayfa kısmında il ve son şeklinde belirtilmiştir. Yazdırmaya başlamak istediğiniz sayfa aralığını buraya giriyorsunuz ve Tamam butonuna tıklayarak yazdırma işlemine başlıyorsunuz. Ad kımısndan yazıcınızın seçili olduğundan emin olunuz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.