Web Sitenin Gerçek Hızını Ölçme

Web Sitenin Gerçek Hızını Ölçme

Web sitenizin gerçek hızını öğrenebilirsiniz. Web sitesinin hızı oldukça önemlidir. Hem kullanıcılar hem de arama motorları hızlı açılan web sitelerini daha çok sevmektedir. Günümüz şartlarında rekabetin daha da artması nedeni ile web site sahipleri sitelerini çok daha hızlı hale getirmeleri gerekir. Web sitenizin hızı arama sonuçlarını da etkilediği bir gerçektir. Piyasada web sitenizin hızını ölçen, internet tarayıcınıza entegre edebileceğiniz eklenti bulunmaktadır. Ancak bunlar yeterli değildir. Başta Google olmak üzere bir çok arama motorunun hız testi bulunmaktadır. Bu testleri kullanarak web sitenizin hızını test etmekle kalmayıp aynı zamanda nasıl daha hızlı hale getirebilirsiniz bununla ilgili tüyolarda bulabilişiniz.

Page Speed

Web sayfalarınızın performansını değerlendirmek ve bunları geliştirmek için öneriler elde edebilirsiniz. PageSpeed ​​Insights kullanıcılar bir uzantısı indirme olmadan, herhangi bir tarayıcı, herhangi bir zamanda sayfaları analiz etmesine olanak sağlayan yeni bir web tabanlı bir araçtır. Ayrıca geliştiriciler bir mobil tarayıcı tarafından görüntülenen kendi sitesini analiz edebileceğiniz ve mobil optimizasyon önerileri alabileceğiniz bir araçtır. PageSpeed ​ile web siteenizib performansını artırabilirsiniz.

Web Page Analyzer

Ücretsiz web sitesi performans aracı ve web sayfası hız analizi olan Web Page Analyzer web sitenizin sadece hızını ölçmekle kalmıyor aynı zamanda sitenin kod yapısını da inceliyor ve web sitenizin yüklenme sırasında en fazla zaman harcananları bir liste halinde size sunuyor. Web Page Analyzer, web sitesi optimizasyon teknikleri ve en son en iyi uygulamaları içermektedir.

Gtmetrix

Oldukça popüler web sitelerinden bir tanesi olan Gmetrix test yapmak oldukça kolay ve test sonunda araç web sitenizde acil düzeltmeniz gerekenleri sırası ile veriyor. Kullanmadığınız veya düzeltmeniz gereken CSS dosyalarına kadar detaylı bilgi veren Gmetrix web sitesine üye olabilir ve devamlı yaptığınız testleri kayıt altında tutabilirsiniz. Böylece kıyaslama imkanına sahip oluşunuz.

Website Speed Test

İwebtool oldukça meşhur web site performansı ölçen araçlardan bir tanesidir. Kullanması oldukça kolay olan bu aracın en büyük özelliği tüm web sitelerinizi ve rakiplerinizin web sitelerini aynı anda girerek “Check” düğmesine basıyorsunuz. Tümünün ne kadar boyut kapladığını, kaç sn. geçtiğini ve rakiplerinizin ne durumda olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.