Web Sitenin Güvenlik Açıkları Nasıl Bulunur

Web Sitenin Güvenlik Açıkları Nasıl Bulunur

Eğer bir Web site geliştiricisiyseniz yada web tabanlı çalışan bir yazılım tasarladıysanız geliştirmiş olduğunuz ürünün hızı, görünümü kadar güvenlik açıkları da önemlidir. Yazmış olduğunuz Web uygulamasını açıklarını test etmek için WebGoat yazılımını kullanabilirsiniz. Bu yazılımı özellikle web tabanlı uygulama geliştirenler başta olmak üzere web tabanlı yazılım güvenliği sorumluları, web site yöneticileri, sistem güvenlik uzmanları başta olmak üzere güvenlik sorunlarını halletmek isteye herkes kullanabilir. Tüm açıklar ile ilgili bilgi toplayabilirsiniz. Böylece kendi tasarımınızda ki açıkları kapatabilirsiniz.

Java platformunda yazılmış olan yazılım web uygulamalarındaki açıkları kendi kendinize öğrenebileceğiniz güvenlik test yazılımıdır. Yazılımın odak noktasında web uygulamaları yer almaktadır. Çeşitli kategorilerdeki dersler ile güvenlik uzmanlarına yada web uygulaması geliştirenlere açığı anlayabilme, çözebilme ve dışarı aktarabilme yetenekleri kazandırıyor.

Uygulama java platformunda yazıldığı için her ortamda çalışabilmektedir. WebGoat ile çeşitli siber güvenlik terimlerini ve tekniklerini öğrenebilirsiniz. Yazılım sayesinde web sitesi açığı nedir, güvenlik riski nedir gibi terimleri anlamlandırmış olursunuz. Uygulamanın sunduğu testleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra deneyim ve bilgi birikimine sahip olmuş olacaksınız. Böylece geliştireceğiniz uygulamalarda artık güvenlik risklerini bilmiş olacağınızdan yazılımı bu yönde geliştirerek güvenliğini üst noktalara taşımış olacaksınız.

WebGoat Kurulum Dosyası

http://code.google.com/p/webgoat/downloads/list

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir