WordPress Ana Sayfada Gösterilen Konu / Haber Sayısını Artırma

WordPress Ana Sayfada Gösterilen Konu / Haber Sayısını Artırma

tabanlı bir web site sahibiyseniz anasayfada gösterilen yazı sayısı sabit olarak 10 tane gösterilir. Bu ayar temanızın kodlarında bulunmaz. Anasayfanızdaki konu sayısını artırabilir veya azaltabilmek için kodlarla uğraşmanıza gerek yok, bazı temalar tasarım gereği daha fazla içeriğe ihtiyaç duyar. Özellikle fotoğraf ve indirme sitelerinin ana sayfalarında çok fazla içerik sunulur. Yine haber siteleri aynı şekilde daha fazla içeriğe ihtiyaç duyar. Sadece manşet bölümü 10 tane haber içerir. Yalnız şunu da belirtmeden geçmeyelim, anasayfaya ne kadar çok içerik çağırırsanız SQL sorgunuz artacağı için site açılış hızınız bundan etkilenecektir.

WordPress Konu Sayısı Nasıl Artırılır veya Azaltılır

WordPress bloglarda 10 tane içerik sayısı ideal olarak belirlenmiş, çünkü WordPress, blog yani online günlükler olarak yola çıktı. Site hızının çok fazla içerik açarak etkilenmemesi için 10 tane olarak belirlenmiş. Daha sonra WordPress blog dışında pek çok amaç için kullanılır hale geldi.

WordPress anasayfadaki konu sayısını değiştirmek için Admin paneline giriyorsunuz ve Ayarlar -> Okuma sekmesine tıklıyorsunuz. Okuma Ayarları sayfasına ulaşıyorsunuz. Bu sayfada En fazla gösterilecek blog sayfası adedi bölümünü göreceksiniz. Buradaki sayıyı artırıp azaltarak istediğiniz içerik sayısını belirleyebilirsiniz. Son olarak Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayıp ayarınızı kalıcı hale getiriyorsunuz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir