WordPress Site İle Ziyaretçilerinizin Bilgisayarında Coin Üretme

WordPress Site İle Ziyaretçilerinizin Bilgisayarında Coin Üretme

Eğer WordPress tabanlı bir web sitesine sahipseniz ziyaretçileriniz üzerinden mining yaparak coinhive üretebilirsiniz. Coinhive, internet tarayıcısı üzerinden çalışan javasicrpt ile CPU kaynaklarını kullanarak mining yapan yani kripto para üreten madencilik sistemidir. Ziyaretçi oranınız ne kadar yüksekse üreteceğiniz kripto para oranı da o denli yüksek olacaktır. Böylece web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sayfalarınızı gezinirken mining işleminize destek vermiş olacaklar. Bu işlemin etik yönü ise tartışmalı, bazı kullanıcılar bunu bir çeşit virüs olarak algılıyor. Kendisinden habersiz bir şekilde sistem kaynaklarını kullanarak başka birine para kazandırmış oluyor. Fakat bir diğer yönü ile ziyaret etmiş olduğu sayfaya gelir sağlayarak destekte bulunmuş oluyor. Bir uyarı penceresi ile ziyaretçilerinizi uyarabilirsiniz. Böylece yaptığınız işlem etik hale gelecektir.

Ziyaretçilerin Bilgisayarlarına Ne Kadar Yük Binecek?

İnternet tarayıcısı üzerinden yapılan madencilik (mining) işlemleri sistemlere ciddi yükler bindirmiyor. İşlemci madenciliği olduğu için CPU üzerinde ki yük artacaktır. Fakat sistemi kilitleyen yada çalışmaz hale getiren yükler değil. Bu tabi ki kullanılan bilgisayarın donanım özelliğiyle de alakalı bir durum, kullanıcıların aynı eklentiye sahip birden fazla web sitenin farklı tarayıcılarda kullanma durumunda ise CPU bir anda tavan yapabiliyor. Bu durumda ziyaretçi zor durumda kalabilir.

• Bu yöntem ile web siteniz kara listeye girebilir. Google sıralamanızı kaybedebilir ve saldırgan site konumuna geçebilirsiniz.
• Antivirüs ve diğer koruyucu yazılımlar tarafından engellenirsiniz buda ziyaretçi kaybı anlamına gelir.
• Kullanıcılar sitenizi ziyaret etmeyi bırakabilir.

WP Monero Miner using Coin Hive Eklentisini Yükleme

Yükleme işlemini tamamladıktan sonra kullanacak olduğunuz siteyi PoW (“Proof of Work”) bölümünden ekleyin daha sonra API Anahtarınızı Settings -> Sites & Api Keys bölümünden alınız ve WordPress ekranınızda yer alan bölüme giriniz. Site Key ve Secert Key bölümlerini girdikten sonra üretimin başladığını göreceksiniz.

WP Monero Miner using Coin Hive İndir

https://wordpress.org/plugins/wp-monero-miner-using-coin-hive/