WordPress Spam Yorum Engelleme Eklentisi

WordPress Spam Yorum Engelleme Eklentisi

WordPress için karakter oluşturucu, spam yorumları engelleme eklentisi indir. WordPress web siteleri giderek çoğalıyor ve milyonlarca bloğa ulaşmış durumda. En fazla kullanılan hazır sistem durumuna gelmiş bulunuyor. Bunu bilen ark niyetli kişilerde web sitenizi bir çöplüğe çevirmektedirler. Yaptıkları botlarla otomatik oluşturulmuş ve bir link çöplüğü spam yorumlarla çöp site haline geliyorsunuz. Webmaster olarak bunun önlemini alabilirsiniz. Sitenizi karakter kodlarını girerek yorum onaylamasını sağlatabilirsiniz. Eklentiyi kullanmak oldukça kolay çünkü Türkçe dil desteği bulunuyor.

Bu eklentiyi sitenize uygulamanın iki yöntemi bulunmaktadır. İster önce indirip daha sonra FTP’nize atar Panelinizden aktif edersiniz. Yada paneliniz üzerinden doğrudan yükleyebilirsiniz. En sağlıklı olan ikinci yöntem ile anlatacağız.

Sol menüden Eklentiler sekmesi altından Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz. Karşınıza Ara kısmı gelecektir ve Captcha yazıp arama yapıyorsunuz. BestWebSoft’un geliştiricisi olduğu Captcha ekletisini Şimdi Kur linkine tıklayarak eklentiyi yüklüyorsunuz. Daha sonra eklentiyi etkinleştirerek aktif hale getiriyorsunuz.

WordPress için Captcha Eklentisi

http://wordpress.org/extend/plugins/captcha

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayla:Sifre 7542 ben aradim oldu...
  • Ayla:Ben yaptim oldu sifre 7542...
  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir