WordPress Yorum Bölümüne Limit Koyma

WordPress Yorum Bölümüne Limit Koyma

WordPress tabanlı web site sahibiyseniz kullanıcı etkileşimini artırmak ve Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara daha iyi ve açıklayıcı bir site sunmak istiyorsanız yorum bölümüne ciddi bir önem vermeniz gerekiyor. Yoast Comment Hacks adlı eklenti ile WordPress yorum bölümüne bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu eklenti sayesinde sitenize ilk defa yorum yapan kullanıcılara bir mesaj verebilirsiniz. Teşekkür sayfası, gizlik bilgisi veya yardım sayfası gibi daha pek çok sayfaya yönlendirmiş olursunuz. Yorumlara kelime sınırı koyabilirsiniz. Maksimum ve minimum sınırlar sayesine daha kaliteli içerik sunmuş olacaksınız. Yorumlara e-posta aboneliği ekleyebilirsiniz.

Yoast Comment Hacks Özellikleri

Yoast ekibi tarafından geliştirilen bu eklenti ile yorum yönetimini daha kolay hale getirebilirsiniz. Belirli bir uzunluğun üzerinde yorumları reddetme seçeneği. İlk kez yorum yapanları bir teşekkür sayfasına yönlendirme seçeneği. Yorum ana kimliğini değiştirmek için yorum düzenleme ekranında bir giriş alanı. Bireysel yorum yapanlara e-posta göndermek için yönetici yorumları bölümündeki bağlantılar. Bir gönderideki tüm yorum yapanlara e-posta göndermek için WP araç çubuğunda bir düğme gösterir.

Yoast Comment Hacks Nasıl yüklenir

Yorum limitleme eklentisini web sitenize kolayca yükleyip aktif hale getirebilirsiniz. Eklentiyi kurmak için ilk önce Admin paneline giriş yapıyorsunuz. Sol menüden Eklentiler sekmesi altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz. Eklentilerde Ara kısmına gelerek eklentinin adını Yoast Comment Hacks yazıyorsunuz. Çıkan listeden eklentinin yanında bulunan Hemen Yükle linkine tıklayarak eklentiyi kuruyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra eklentiyi aktif hale getirmek için Etkinleştir linkine tıklayarak eklentiyi çalıştırıyorsunuz. Manuel olarak kurmak istiyorsanız https://wordpress.org/plugins/comments-from-facebook/ adresinden indirebilirsiniz.

Yoast Comment Hacks Kullanımı

Eklentiyi aktif ettikten sonra Amin panelinizde Ayarlar -> Yorum hackleri sekmesine tıklayın. Comment length bölümü sizi karşılayacaktır. En az uzunluk bölümü sitenize yapılacak yorumun alt limitidir. Maximum length ise sitenize yapılan yorumun en fazla yapılacak karakter sayısını belirtir. Error message for comment that is too short bölümlerinden ise kurala uymayan ziyaretçilerin karşılaşacakları mesajdır. Eklenti yarı Türkçe Yarı İngilizce oldu, Çeviri eksikliği yada sürümle ilgili bir sorun oluştu bu nedenle resimlerle gösteriyoruz. Detaylar için Resmi inceleyiniz.

Yorum yönlendirme sekmesini kullanarak İlk kez yorum yapanları yönlendireceğiniz sayfayı seçebiliyorsunuz. Yönlendirme adresi bölümünü göreceksiniz…