Youtube Ses Sorunu Çok Az Çıkıyor

Youtube Ses Sorunu Çok Az Çıkıyor

Flash Player videolarda ses probleminin çözümü nedir? Son zamanlarda yeni video formatlarının çıkması ve işletim sistemlerinin bu formatları tanımaması videolardaki seslerin ya çok kısık çıkmasına yada hiç duyulmamasına neden olmaktadır. Bu durumu düzeltmek için iki yol deneyeceğiz. İlk yöntem kodek (codec) player yüklemek eğer bu sorununuzu çözmezse kayıt defterinde bir düzenleme yaparak ses sorununu çözeceğiz.

Codec Pack İndirme

Piyasada pek çok codec pack bulunmaktadır. Bunun için Google’ye codec pack yazarak istediğiniz güncel bir programı yükleyebilirsiniz.

http://www.google.com.tr/?gws_rd=cr#sclient=psy-ab&q=codec+pack

Yukarıdaki linke tıklayarak kısa yoldan arama yapabilirsiniz. Programı yükleyip ilgisayarınızı yeniden başlattığınızda yüklediğiniz codec pack aktif olacaktır. Eğer halen sorunununuz düzelmemiş ise aşağıdaki işlemleri uygulayınız.

Kayıt Defteri ile Ses Sorununu Düzeltme

Başlat’tan Çalıştır’a tıklayın ve regedit yazarak kayıt defteri düzenleyicisini çalıştırın. Sol taraftaki menüyü kullanarak;

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32

Bölümüne kadar geliyorsunuz. Sağ tarafta açılan pencerede boş bir yere tıklayarak Yeni daha sonra Dize Değeri seçeneğini tıklayarak bir satır ekliyorsunuz. Satırın ismini wavemapper olarak değiştiriyorsunuz ve Enter tuşuna basıyorsunuz. İlgili kayıtın adı wavemapper, Türü REG_SZ olan bir satır eklemiş oluyorsunuz. Oluşturmuş olduğunuz wavemapper ismine çift tıklayıp değer verisi girmelisiniz. Değer verisi olarak msacm32.drv yazıp Tamam butonuna tıklıyorsunuz ve işleminizi tamamlıyorsunuz. İlgili kayıtın son hali şu şekilde olacaktır;

wavemapper REG_SZ msacm32.drv

Kayıt defteri düzenleyicisini kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatıp videonuzu tekrar çalıştırınız.