Youtube Video ve Kanal Link Kısaltma

Youtube Video ve Kanal Link Kısaltma

? profil Linki alma, kanal Link adresi alma. Bu makalemizde dünyaca popüler olan video sitesindeki profilinizin URL adresini nasıl düzenleyeceğinizi ve videoların linklerini nasıl kısaltabileceğinizi anlatacağız. Pek çok kişi link paylaşırken sorun yaşamaktadır. Örneğin kanalınızın profilini yaymak istediğinizde sitenin size verdiği uzun adresi aklınızda tutma şansınız olmadığı gibi ziyaretçilerinizin tekrar hatırlayamamasına neden olur. Bu durum aynı zamanda kötü bir görünüme neden olur. Ancak artık kullanıcılara URL adreslerini kendilerinin belirlemesine izin veriyor. Bunun yanı sıra özellikle karakter limiti ile sınırlandırılan sosyal medya hesaplarında video paylaşırken link çok uzun olduğu için ekstradan bir not eklemek neredeyse imkansızlaşıyor. Bu sorunu da ’nin kısaltılmış link özelliği kullanarak aşacağız.

İlk olarak profil Linkinizi kısaltacağız. Üstelik kendi istediğiniz şekilde düzenleyeceksiniz. Bunun için ilk olarak Youtube hesabınıza gidip kısaltmak istediğiniz kanalın Ayarlar bölümüne giriyorsunuz. Ayarlar penceresinden Gelişmiş linkine tıklayınız.

Gelişmiş ekranı açıldıktan sonra Kanal ayarları bölümünün altında yer alan Özel URL için uygunsunuz. Buradan alın. Bölümündeki buradan linkine tıklıyorsunuz.

Daha sonra Özel URL al penceresi açılacaktır. Burada istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. İsterseniz …. Ve seçtiğiniz bir son ek seçeneğini seçerek istediğiniz ismi yazabilirsiniz. Kullanım şartlarını okuduğunuzu onaylayan kutucuğu tıkladıktan sonra URL’yi Değiştir butonuna tıklayınız.

Özel URL’yi onayla penceresi karşınıza çıkacak, son kez göze gezdirdikten sonra Seçimi Onayla butonuna tıklayın ve kanal Linkinizi onaylayın.

Youtube Video Linki Kısaltma

Youtube videolarının URL adresini kısaltabiliyorsunuz. Bunun için URL adresinde yer alan eşittir (=) işaretinden sonraki kısmı http://youtu.be/ kısaltmasının sonuna eklemeniz yeterlidir.

Örnek:

Uzun Hali: https://www.youtube.com/watch?v=JE4x4xg6tc4
Kısa Hali: http://youtu.be/JE4x4xg6tc4

Eğer bir mobil uygulama kullanıyorsanız ve kopyala – yapıştır ile uğraşmak istemiyorsanız. Bu adresi paylaş linkine tıklayıp açılan kısımdan kopyalayabilirsiniz. Uygulamada ise Paylaş butonuna dokunduktan sonra çıkan menüden Bağlantı seçeneğini seçin ve kopyalanan URL doğrudan kısaltılmış URL olacaktır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ulviye celik:Hesabim yanlisla sildim nasil geri alabilirim...
  • Muhammed:Merhabalar kategori çıkarma işlemini yaptıktan son...
  • Mahsun Görgün:Her türlü facebook hesabı açılır email adresime ya...
  • admin:Bir klasör oluşur ve o klasörün içinde istediğiniz...
  • nurcan:berbat bir şey olmuş hotmailimi geri istiyorum ben...
  • Theo:Sifrenizi geri almak cok zor ancak size bir hacker...
  • erz:merhaba arkadaslar Facebook hesapim kilitlendi aca...