YouTube Videolarındaki Altyazılar Nasıl İndirilir

YouTube Videolarındaki Altyazılar Nasıl İndirilir

’deki videoların alt yazılarını indirme, alt yazısını online yada program ile indirmek. Alt yazılar çeşitli durumlarda oldukça faydalı olabiliyor. Yabancı dil bilmeyen veya dile yeterince hakim olmayan insanlar bu sayede farklı içeriklerden faydalanma olanağı buluyor. İşitme engelliler açısından hayli yararlı olan alt yazılar yabancı dil öğrenmeye çalışan kullanıcılar için de büyük nimet. DVD ya da Blu-ray film izliyorsanız alt yazı bulmakta sıkıntı yaşamazsınız, Google üzerinden yüzlerce farklı sonuca tek tıklamayla ulaşmak mümkün. ’da yer alan eğitici bir videodaki alt yazıya ihtiyacınız var, peki ne yapabilirsiniz?

Downsub ile Alyazı İndirme

YouTube videolarındaki alt yazıları indirmek için downsub (http://downsub.com) servisinden yardım alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken altyazı içeren videonun bağlantısını kutucuğa yapıştırıp “Download” butonuna tıklamak. Dil seçenekleri aşağıda belirecektir. Alt yazılar SRT formatında sunuluyor, yani çeşitli medya oynatıcılarla uyumlu olacak ve metin editörleriyle alt yazıda kolayca düzenlemeler yapabileceksiniz.

Google2SRT Programı İle Altyazı İndirme

google2srt-ekran-goruntusu
YouTube videolarındaki alt yazıları indirmek için kullanabileceğiniz bir diğer araç da masaüstü ortamında çalışan Google2SRT (https://sourceforge.net/projects/google2srt/files/Google2SRT/0.6.1/Google2SRT-0.6.1.zip/download). Yazılım ile videolardaki alt yazıyı indirmek için “Google subtitles” kutucuğuna videonun bağlantısını ekleyin ve “SRT subtitles” kutucuğundan alt yazının kayıt dizinini seçin. “Go!” butonuna tıklayarak alt yazıyı indirebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Bir klasör oluşur ve o klasörün içinde istediğiniz...
  • nurcan:berbat bir şey olmuş hotmailimi geri istiyorum ben...
  • Theo:Sifrenizi geri almak cok zor ancak size bir hacker...
  • erz:merhaba arkadaslar Facebook hesapim kilitlendi aca...
  • admin:bilgisayarı güvenli modda açın...
  • Nihat:Merhaba.Telif hakkını ihlalden hesabım kapandı.Tek...
  • Cello:bcingene@gmail.com kime ait...