Android Cihazınız Kaybolursa Yerini Nasıl Tespit Ederim

Android Cihazınız Kaybolursa Yerini Nasıl Tespit Ederim

Android işletim sistemli cehazınız kaybolursa yada çalınırsa yerini artık tespit edebileceksiniz. Cep Telefonunuzu bulmanıza imkan veren Android Cihaz Yöneticisi adlı uygulama ile kaybolan cihazlarınızın yerini bulabilir ve cihazınızın, içindeki verilerle birlikte güvende kalmasını sağlayabilirsiniz. Uygulama Google hesabınızla ilişkilendirilmiş Android cihazınızın yerini bulur, cihazınızın ekran kilidini PIN’ini sıfırlayabilir ve Telefondaki tüm verileri silebilirsiniz.

Android Cihaz Yöneticisi

Android işletim sistemine sahip Akıllı cep telefonu, Tablet PC gibi bir cihaza sahipseniz cihazınız çalındığında veya koyduğunuz yeri unuttuğunuzda yerini artık tespit edebileceksiniz. Bu uygulama Google tarafından geliştirilen resmi bir uygulamadır. Uygulama Google Play Store’de girişi için kullandığınız E-Posta hesabınızla etkinleştirdiğiniz cihazınızı kaybettiğiniz zaman konumunu harita üzerinden görebilme imkanına sahipsiniz. Uygulamanın özellikleri bununla da kısıtlı değil, giriş ekranındaki şifreyi değiştirebilir veya video, fotoğraf gibi kişisel verilerinizi uzaktan silebilirsiniz.

Cihazın güzel bir özelliği de evde arayıp ta bulamadığınızda telefonunuzu 5 dakika boyunca en yüksek seste çaldırabilirsiniz. Tabi tüm bunları yapabilmek için internet bağlantınızın olması gerekiyor.

Android Cihaz Yöneticisi İndirme Linki

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm