AVAST, AVG ve AntiVir

AVAST, AVG ve AntiVir

AVAST, AVG ve AntiVir dünyada en fazla kullanılan ücretsiz antivürüs programları. Sürekli reklamını yaptıkları bu yazılımlar yeterlimi istenilen düzeyde sizi koruyabiliyorlarmı biz sizler için araştırdık ve zaaflarını sunuyoruz.

Bir anti virüs programının tanıması gerekli tüm zararlı programları biz size kısaca bilgi vererek sıralayalım

SPYWARE : Tam anlamı ile virüs olarak adlandırılamayan bu programların temel amaçları kuruldukları bilgisayarda bilgi toplamak ve bu bilgileri bu programları yaratan kişilere göndermektir. Kısacası bilgisayarınızdaki şifre ve kredikartı numaralarını çalarlar

Adware: Genellikle ücretsiz yazılımlardan bulaşan bu zararlı yazılım bilgisayarınızda tıklamanız için sürekli reklam siteleri açar.

Backdoor: sistemin içinde açıklar yaparak bilgisayarınıza kolyaca sızabilirler.

Solucanlar: İlk olarak, bilgisayarda dosya veya bilgi ileten özelliklerin denetimini ele geçirir.

Truva atı: Antivirüs ve güvenlik duvarı yazılımlarını devre dışı bırakır.

Ücretsiz antivirüs Proğramları söylediklerini yapıyorlar bilgisayarınızı virüslere karşı koruyorlar ancak diğer casus yazılımlara karşı oldukça savunmasız kalıyorlar yukarıda da belirtiğimiz gibi diger casus yazılımlarının bilgisayarınıza bulaşması dahilinde tüm bilgilerinizi ele geçirebilir dolandırılabilirsiniz.

Bizim size tavsiyemiz bu programların tam sürümlerini kullanmanız ücret ödeyebilirsiniz fakat kendinizi virüslerden ve casuz yazılımlardan bu şekilde savuna bilirsiniz.

Bu programları ücretsiz olarak indirmek için ressimlere tıklayınız

avast 4 Home EditionAVG Anti-Virus Free Edition 8.0Avira AntiVir Personal - FREE Antivirus