Avatar Filmi Photoshop Tasarımı

Avatar Filmi Photoshop Tasarımı

Geçtiğimiz günlerde gösterime giren Avatar filmi rekora koşuyor film karakterleri gibi olmak isteyen kişileri normal resimlerini nasıl avatar filminde olduğu gibi olabilecekleri bir video eşliğinde sizlere anlatıyor şimdi yapmanız gereken avatar karakterine dönüştürmek istediğiniz fotoğrafınızı seçmek photoshop programı ve aşağıdaki videoda anlatılanları sırası ile uygulamanız.

Filmde yer alan na’vi ırkından olan toplulukları photoshop ile yapıldı. Birçok başarılı photoshop dersi ile bir şeyler öğrenebileceğiniz gibi sizde kendinizi veya herhangi birini na’vi ırkında ki gibi yapabilirsiniz.

Önce gözler ile başlayalım. Karakterimiz Pandora yerlilerinin gözleri şişkin ve sarımtırak bir korneası var. Öncelikle Filtre> Liquify ve ayarları referans görüntüleri aşağıda gösterildiği kullanın göz genişlemiş oldu, kornea kullanarak seçin Oval Marquee aracı ve göz çevresindeki bölgeyi seçin. Creat yeni bir katman seçim kullanarak ve görüntüyü sığdırmak için yeniden boyutlandırabilirsiniz. Her yaptığınız işlem için layer kullanmayı unutmayınız.

Bir diğer işlem burun ortalama insan burnuna göre düz ve geniş ayrıca, burun delikleri yakın burnun alt ucundaki mevcut farklı renk unutmayın. Düzlemsellik kullanılarak Liquify aracı ile bunu yapacağız.

Şimdi posterdeki gibi mavimsi tonu verelim yeni boş bir katman seçin ve renk ile doldurun mavi tonu oluşturmak için Mavi # 4882b8 Seçin katman modu olarak Multiply seçin, burun deliği etrafında alanı kullanarak Pen Tool ve bir seçim yapın. Dolgu rengi # 98839d Katman moduna olun Overlay ve kontrol Opacity cilt ile birleştirmek için saydamlık değişim ve böylece vektör cilt ile birleştirir bir Gaussian Blur uygun değeri ekleyin.

Geriye kalan ve sonraki son adım alin, tapınakta ciltte parlak nokta oluşturma, ve çene. Birinci veya Mavi çok hafif bir gölge ve beyaz bir kalıp oluşturun noktalı desen oluşturmak, bu gibi görünüyor. Bir 9px fırça kullanın.