Bilgisayar Uyku Modundayken İnternet Açık Kalsın

Bilgisayar Uyku Modundayken İnternet Açık Kalsın

Büyük boyutlu dosyaları indirmek istediğimizde internet hızından dolayı bu saatler sürebilir. Ev ortamında çok sıkıntı olmasa da özellikle iş ortamlarında bu durum sorun oluşturabilir. Bilgisayarınızın uyku moduna geçmesi gerek güvenlik gerekse enerji tasarrufu açısından önemli bir durum, bunun yanı sıra ısınma olmayacağı için fan sesi gibi gürültüden de kurtulmuş olursunuz. Bunun için yapmanız gerekenler ise şu şekilde;

Aslında uyku modundayken bilgisayar tamamen işlevsiz hale gelir. Bu yapacağımız uyku modu değil, sadece bilgisayara şu yapıldığında bunu yap demekten ibarettir.

Denetim Masası -> Güç Seçenekleri -> Kapak kapatıldığında yapılacakları seçin yolunu izleyin.

Daha sonra karşınıza Güç düğmesi, uyku düğmesi ve kapak ayarları ekranı gelecektir. Kapağı kapattığımda bölümünün karşısında yer alan Uyku kısmını Hiçbir şey yapma şeklinde değiştirin.

Biz burada dizüstü bilgisayara göre anlatım yaptık, eğer masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız Güç düğmesine bastığımda veya Uyku düğmesine bastığımda bölümünü düzenleyin.

Yapmanız gereken ayarlardan biride Wirless ayarlarınızın güç seçeneğiniz değiştirmektir. Bunu yapmak için aygıt yöneticisine girmeniz gerekiyor. Windows + R tuşlarına aynı anda basıyorsunuz. devmgmt.msc komutunu yazıp tamam deyin ve Ağ bağdaştırıcıları bölümünden Wireless kartınızın üzerine gelip sağ tık yapın ve Özellikleri seçin. Güç Yönetimi sekmesine tıklayın ve Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın. Tikini kaldırıp Tamam deyip işlemi onaylayın.