Bilgisayardan Silinemeyen Dosyalar Nasıl Silinir

Bilgisayardan Silinemeyen Dosyalar Nasıl Silinir

Boyutu oldukça küçük olan Unlocker adlı program sayesinde, bilgisayarınızdan silemediğiniz uygulamaları kolaylıkla silebilme imkanına sahip oluyorsunuz. Program sağ tuş menüsüne bir link ekliyor ve işlemlerinizi daha pratik yapabilme imkanına sahip oluyorsunuz. Unlocker adlı program tamamen ücretsiz olarak kullanıcıya sunuluyor. Unlocker, kilitli dosyaları açabilmek için farklı yöntemler kullanmaktadır. Bu yüzden bilgisayarınızda yüklü olan virüs programınız size uyarı verebilir.

Unlocker ile bilgisayarınızda silemediğiniz, hata veren dosyaları tek bir tıklama ile rahatça silebilirsiniz. Size zorluk çıkaran silinmemek için inat eden veya hata mesajı veren, kaldırıldığı halde bilgisayarınızda dosya kırıntıları bırakan programları Unlocker ile bilgisayarınızdan kolayca kaldırabileceksiniz.

Yapmanız gereken ilk iş size aşağıda verdiğimiz linke tıklayıp programı bilgisayarınıza indirmek olmalıdır. Daha sonra bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyadan ilgili adımları takip ederek programı yükleyebilirsiniz. Programı indirip kurmak oldukça basit bu yüzden bu kısmı ayrıntılı anlatmayacağız.

Programı indirdiniz bilgisayarınıza yüklediniz. Silmek istediğiniz dosyanın, programın yada uygulamanın üzerine gelip, sağ tuşu tıklıyorsunuz. “Unlocker” simgesine tıkladığınızda karşınıza yapacağınız işlemin parametreleri çıkmaktadır. Böylelikle istediğiniz işlemi seçerek temizleme ve kaldırma işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Unlocker, Türkçe dil desteğiyle birlikte gelen küçük boyutlu bu programın kullanımı çok basit çünkü kolay bir arayüze sahip, işlemi gerçekleştirmek için karmaşık bir takım adımlar yapmanıza gerek yok. Programın yapısında Sil, Yeniden Adlandır, Eylem Yok ve Taşı olmak üzere çeşitli işlem özelliği de bulunmaktadır.

https://docs.google.com/file/d/0B26BVvvAysGwcE0yQ29MZ3FjTDg/edit