Bilgisayarın Sistem Bilgisi Nasıl Öğrenilir

Bilgisayarın Sistem Bilgisi Nasıl Öğrenilir

Bilgisayarınızın Speccy isimli yazılımını kullanarak işlemci, anakart, sistem belleği, sabit disk, grafik kartı, ses aygıtları, optik sürücü ve işletim sisteminiz hakkında detaylı bilgiler öğrenmenize olanak sağlar. Yazılım kullanıcıların rahatlıkla kullanabilecekleri bir arayüze ve oldukça kolay bir yapıya sahiptir. Tamamen ücretsiz olarak sunulan program, sisteminiz hakkında en ayrıntılı bilgilere yer vermektedir.

Speccy, hem küçük boyutu ile hemde protable sürümü ile bütün isteklerinize cevap verebilecek bir uygulamadır.Oldukça başarılı bir uygulama olan Speccy ile işlemci tipi, modeli, hızı, sıcaklığı, RAM türü ve miktarı, anakart modeli ve çipseti gibi bilgiler elinizin altında. Bir USB belleğe atıp bilgisayardan anlamayan arkadaşınızın sistem özelliklerini de kolayca keşfedebilirsiniz.

Yazılım işletim sisteminizin; sürümü ve ne zaman yüklendiği, işlemcinizin; modeli, kod adı, soket türü, mimarisi, bus veri yollarının hızı, ortalama sıcaklık değerleri, ön bellek miktarları, belleklerinizin; tipi, boyutu, kanalı, DRAM frekansları, saat değerleri, hızları, modelleri, markaları, slot durumları, anakartınızın dağıtıcısı, modeli, chipset markası ve model, bios sürümü, yükleniş tarihi, ekran kartınızın; modeli, sürücü sürümü, üreticisi, sıcaklığı, sabit disklerinizin; boyutu, desteklediği teknolojiler, sıcaklık değerleri gibi aklınıza gelebilecek her türlü ayrıntılı bilgiye yer verebilmektedir.

http://www.piriform.com/speccy/download