Bilinmeyen Sürücü, Driver Bilgilerini Öğrenme Programı

Bilinmeyen Sürücü, Driver Bilgilerini Öğrenme Programı

Unknown Device Identifier (UDI) adlı program ile bilgisayarınızın donanım özelliklerini öğrenebilirsiniz. Windows Aygıt Yöneticisi’ndeki soru işareti ile belirtilen bileşenlerdeki sorunları bulmanızı sağlıyor. UDI sürücüleri olmayan bu bileşenlerle ilgili tüm detayları model numarasıyla birlikte size sunuyor. Unknown Device Identifier (UDI) adlı bu ücretsiz yazılım mevcut sürücüleri yedekleyebiliyor. Bilgisayarınıza format attıktan sonra bazı driverları tanıtmakta sorun yaşayabilirsiniz. Özellikle komşunuzun veya ofisinizdeki bir bilgisayarın sürücüsünü tanıtırken bu tip sorunlara çok sık rastlanır.

Unknown Device Identifier (UDI) adlı program Windows 95, Windows 98, Windows 98SE, Windows Me, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows Server 2012 işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Bilgisayardaki tüm donanım özelliklerini ve sisteminizdeki yüklü tüm sürücüleri bulabilen program Unknown Device Identifier (UDI), bulamadığınız aygıtları otomatik tanımlayıp internet üzerinden sürücüsünü indiren yararlı ve ücretsiz bir programdır.

Windows işletim sistemi bazı driverları otomatik olarak tanır ancak son çıkan donanımları tanıyamaz. eğer aygıtın diriver dosyaları elinizde yok ise donanım malzemesini sökmeniz gerekmektedir. Fakat Unknown Device Identifier (UDI) programını kullanarak bu işlemi yapmanıza gerek kalmaz. Programı indirip sisteminize yükleyin, programı kurmak ve çalıştırmak oldukça basit kurulum bittikten sonra programı çalıştırın, program bilgisayarınızın donanımlarını tarar ve sürücülerinizin tüm bilgilerini size sunar.

Programın Temel Özellikleri;

USB 1.1/2.0/3.0 cihazı tanımlama
IEEE 1394 Aygıtı tanımlama
ISA Tak ve kullan cihaz tanımlama
AGP Bus Cihaz tanımlama
PCI, PCI-E, eSATA cihazı tanımlama
Çok dilli arayüz: İngilizce, Fransızca
Donanım aygıt sürücüleri bulma
Doğrudan Donanım satıcısına başvurma imkanı
Donanım bilgilerini kaydetme ve yazdırma

Unknown Device Identifier İndir