CD / DVD Sürücünüz Görünmüyor Sorunu

CD / DVD Sürücünüz Görünmüyor Sorunu

DVD sürücünüz CD sürücüsü olarak görünüyor veya bağlantılarınız yapılı olmasına rağmen CD / Dvd sürücüsü bilgisayarınızda görünmüyorsa bu sorunu düzeltebilirsiniz. Bilgisayarınıza yeni kurulum yaptığınızda veya yeni bir yazılım kurduğunuzda sisteminizde bir takım sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunu düzelterek optik sürücünüzü yeniden aktif hale getirebilir ve sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sorunu düzeltmek için yapmanız gerekenler şu şekilde…

Bilgisayarınızda Windows işletim sistemi yüklü ise ve sistemi meşgul eden servisler olduğunu düşündünüz ya da bir işe yaramıyor diye bazı servisleri durdurduysanız. Bunların arasında CD / DVD sürücünüzün çalıştıran “Kabuk Donanım Algılaması” olarak görünen servisi yeniden aktif edeceğiz.

İzlemeniz gereken adımlar şu şekilde Başlattan çalıştıra giriyorsunuz ve karşınıza çıkan ekrana services.msc yazıyoruz. Windows+R kısayol tuşunu da kullanabilirsiniz. Veya Başlattan Tüm Programlar Yönetimsel Araçlar ve Hizmetler yolunu izleyerek giriyorsunuz. Buradaki servislerden Kabuk Donanım Algılaması’nı bulup üzerine gelip sağ tık yapıp açılan menüden Başlat sekmesine tıklıyorsunuz.

Eğer CD / DVD sürücünüz aktif olmadıysa bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.